Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Koniec trzeciego etapu rewaloryzacji Zamku w Dzikowie (zdjęcia)

Wrzesień 15, 2011 5:38 PM
Kolejny etap rewaloryzacji dzikowskiego zamku zbliża się powoli do końca. W zamkowych wnętrzach trwają prace malarskie, cyklinowane i woskowane są drewniane podłogi taflowe. Zamontowano już zakonserwowane i odnowione zabytkowe drzwi i boazerie oraz część żyrandoli i kinkietów. W Sali Sejmowej zamontowano dębową boazerię, na ukończeniu jest konserwacja monumentalnego kominka z 1896 roku.

Na ukończeniu są prace brukarskie na dziedzińcu i przy zejściu na patio. W najbliższym czasie w bruku dziedzińca pojawi się mozaikowa pieczęć dzikowska, a konserwacji poddany będzie zegar słoneczny. Wszystkie elewacje zostały już w zasadzie pomalowane – do ogólnego kompletnego widoku zamku po remoncie i konserwacji „brakuje” jeszcze wieży, jednakże i ona zostanie niebawem ukończona (po zamontowaniu portali, wytynkowaniu i wymalowaniu).

Niebawem skończy się konserwacja balkonu neogotyckiego przy narożniku północno-zachodnim zamku, za klika dni zostaną zamontowane balustrady balkonów na wieży i nad dawną poczekalnią. Otwarcie odrestaurowanych i urządzonych przez Muzeum wnętrz parteru zamku (Kaplica, Biblioteka, Gabinet Antyczny, Toaleta i Sypialnia Hrabiego, Pokój Biały, Pokój Żółty i Sala Sejmowa) zaplanowano na 11 listopada bieżącego roku.

foto&źródło: Muzeum Historyczne w Tarnobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>