Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Tarnobrzegu strajkowano przeciw marnowaniu żywności

Październik 18, 2011 5:31 PM
„Nie marnuj jedzenia!” „Podziel się z innymi!” Między innymi takie hasła krzyczeli młodzi tarnobrzeżanie, którzy przemaszerowali w poniedziałek ulicami naszego miasta w ramach ogólnopolskiego Strajku Żywności. W akcję ochoczo zaangażowali się uczniowie tarnobrzeskich szkół, którzy przygotowali transparenty i rozdawali przechodniom ulotki informujące o akcji.

Ulicami Tarnobrzega przemaszerowało kilkaset osób. Młodzi ludzi nie szczędzili gardeł głośno informując mieszkańców o swoim strajku. Organizatorem strajku był Tarnobrzeski Bank Żywności. Jego członkowie razem z młodzieżą poprzebierani za żywność namawiali do dzielenia się produktami żywnościowymi, które zamiast trafiać do śmietnika, mogą pomóc potrzebującym.

- Poprzez ten strajk chcemy uzmysłowić producentom, że są organizacje takie, jaka nasza, do których można się zgłaszać i przekazywać nadwyżki żywności. Na każde zgłoszenie odpowiemy, gdyż wiemy, komu później przekazać produkty – mówił Czesław Łuszczki, prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności.

„Strajki Żywności” odbyły się w Białymstoku, Ciechanowie, Chojnicach, Częstochowie, Elblągu, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Łomży, Olsztynie, Radomiu, Siedlcach, Słupsku, Suwałkach, Tarnobrzegu i Warszawie.

Fot&info: Agata Rybka/UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>