przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Trzydniowa wizyta tarnobrzeskiej delegacji we Francji

Grudzień 1, 2011 4:05 PM
Na trzydniową wizytę do Francji w ramach współpracy pojechała czteroosobowa delegacja z Tarnobrzega. Jak dowiedział się portal NadWisłą24 koszt wyjazdu czwórki przedstawicieli Tarnobrzega jaki poniósł tarnobrzeski magistrat wyniósł 3 tys. zł – jest to koszt przelotu do Francji.

Do Francji polecieli: Piotr Markut – dyrektor TDK, Adam Strumiński – dyrektor OSiR, Anna Czaplińska – naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu UM i Prezydent Tarnobrzega – Norbert Mastalerz.

Przyjaźń i wymiana z Federacją Stowarzyszeń Laickich w Epinal trwa nieprzerwanie od 1988 roku. Federacja jest odpowiednikiem tarnobrzeskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Współpraca w głównej mierze oparta jest na wymianie doświadczeń w dziedzinach kultury, sportu, a także organizacji pozarządowych. Głównym pomysłodawcą zapoczątkowania współpracy i wymiany młodzieży był Piotr Markut, dyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Podczas trwającej w tym tygodniu wizyty tarnobrzeska delegacja spotkała się m. in. z władzami miejscowości Epinal i Nancy, a także Młodzieżową Radą Miasta.

Władze Epinal już od marca zabiegały o przyjazd Prezydent Tarnobrzega, niestety ze względu na ogrom obowiązków, organizacja wizyty była możliwa dopiero teraz. Za to w lipcu i sierpniu do Francji wyjechała grupa tarnobrzeskich tancerzy, którzy co roku wymieniają się doświadczeniami ze swoimi zagranicznymi kolegami. – Współpraca z Federacją Stowarzyszeń Laickich w Epinal kwitnie i widać jej efekty, chociażby w wymianie młodzieży. I nasi młodzi tarnobrzeżanie i ich rówieśnicy z Epinal cieszą się z możliwości wymiany doświadczeń, swojej wiedzy i spotkań, które są organizowane przynajmniej raz do roku. Jest to cenna dla obu stron współpraca, którą z pewnością będziemy kontynuować – dodaje Prezydent Norbert Mastalerz.

info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>