Kolejny sukces tarnobrzeskiego badmintonisty Tymoteusza Malika

Tymoteusz Malik z UKS „SP Trójka” Tarnobrzeg wywalczył dwa pierwsze miejsca w singlu i w mikście w parze z Natalią Róg z MKS Stal Nowa Dęba podczas Krajowego Turnieju Juniorów i Młodzików w Badmintonie. To już trzeci z rzędu turniej, z którego Tymoteusz wrócił z kompletem zwycięstw.Zawody rozegrane zostały 14 stycznia w Ropczycach.

Do Ropczyc zjechało 79 zawodników z Polski reprezentujących trzynaście klubów : UKS Kiko Zamość, MUKS 5 Chełm, MMKS Kędzierzyn-Koźle, MKS Spartakus Niepołomice, MKS Orlicz Suchedniów, MKSKSOS Kraków, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, UKS Trójka Tarnobrzeg, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Sokół Ropczyce, UKSB Volant Mielec oraz UKS Start Widełka.

W finale Tymoteusz pokonał zawodnika UKS Start Widełka Konrada Płocha 21:14, 21:19.

W finale mikstu z Natalią Róg młodzi badmintoniści pokonali w stosunku 21:17, 21:18 parę Patryk Michałek z UKS Orbitek Straszęcin i Izabela Pajek z MKS Orblicz Suchedniów.

W najliczniej obsadzonej kategorii singla juniorów rozgrywanej systemem pucharowym trzecie miejsce wywalczył Wojciech Kurzyński z UKS Trójka Tarnobrzeg.