Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej “Konfrontacje” w Galerii Retro, godz.18

Styczeń 20, 2012 10:01 AM
Wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa dwójki młodych fotografów z Sandomierza, Eweliny Ury i Patryka Goszczyńskiego odbędzie się 20 stycznia, o godzinie 18:00 w Galerii Retro (Sandomierz, Rynek 5). Wystawa jest wynikiem zderzenia się dwóch różnych spojrzeń, poglądów wobec otaczającej rzeczywistości oraz estetycznych upodobań. Fotografie będzie można oglądać do 16 lutego 2012r.


Ewelina Ura
– absolwentka filologii polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2010 roku pełni funkcję sekretarza Sandomierskiego Towarzystwa Pasjonatów Fotografii. W 2011 roku zadebiutowała wystawą pt. „Traktat manekinów”. Jest współautorką wielu wystaw zbiorowych i wystaw organizowanych przez STPF. Fotografia jest dla Niej nowym spojrzeniem na rzeczywistość, to sposób myślenia i kreowania siebie, niekiedy w bardzo abstrakcyjnym i innym wydaniu.

Patryk Goszczyński – wcześniej pedagog z wykształcenia i powołania. Obecnie fotograf z zamiłowania i zawodowo. Fascynuje go kształt, czas i ironia osadzone w małomiasteczkowej codzienności. Fotografię traktuje, jako formę ekspresji oraz medium, których granice istnieją tylko umownie. W 2010 roku jego prace dwukrotnie wyróżniło gremium PLFOTO, oraz STPF. W 2011 roku zadebiutował wystawą „…z pogranicza”, brał także udział w zbiorowej wystawie STPF pt. „Nie-wierna rzeka”.

Organizatorem wystawy jest Galeria Otwarta Mariusza Pajączkowskiego, która sprawuje opiekę programową i organizacyjną nad Galerią Retro.

Portal NadWisłą24 jest patronem medialnym wydarzenia.

video: goszczynskipatryk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>