Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uczennice z tarnobrzeskiego “Rolnika” z wizytą w Grecji

Luty 1, 2012 12:32 PM
W dniach 16-21 stycznia 2012r. odbyła się pierwsza wizyta w ramach realizacji dwuletniego wielostronnego projektu Comenius o nazwie „History tells us our story”, w który zaangażowała się jedna z tarnobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Uczennice z III i IV klasy  Technikum Architektury Krajobrazu wraz z nauczycielkami pojechały do Grecji (teren archeologicznych wykopalisk Dion, niedaleko miasta Katerini).

Współpraca rozpoczęła się od poznania przedstawicieli szkół partnerskich: prezentacja szkoły goszczącej 3° Lyceum of Katerini, oraz talentów artystycznych uczniów – były pieśni, taniec, regionalne dania.

Następnego dnia odbył się wyjazd na obszar pozostałości starożytnego miasta Dion – miejsce kiedyś ściśle związanego z Zeusem, gdzie uczniowie włoskiej szkoły wykonali pomiary geodezyjne wszystkich zabytków, a uczennice z ZSP nr2 zrobiły dużo zdjęć i nagrały kilka filmików.

Po powrocie do szkoły Włosi zajęli się wykonaniem rekonstrukcji w 3D, a uczennice z tarnobrzeskiego „Rolnika” – urządzaniem terenu wokół powstającej świątyni, pomagali im uczniowie greccy i partnerzy hiszpańscy. Praca trwała kilka dni, a jej efekty można zobaczyć na zdjęciach. Prace nad świątynią będą kontynuowane po powrocie do domu, uzupełnione rysunkami projektowymi i odręcznymi, prezentacjami Power Point i zostaną umieszczone na stronie internetowej projektu.

foto&źródło: zsrtbg.republika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>