przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zmagania uczniów z językiem polskim w Gimnazjum nr 1 (zdjęcia)

Luty 23, 2012 1:26 PM
Miejski Konkurs Językowy “Słowo się rzekło” odbył się w środę 22 lutego w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 1. Swym patronatem objął go Pan Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz. Konkurs ma na celu rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem narodowym.

„ A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą,
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą.”

Franciszek Ksawery Dmochowski

W myśl słów oświeceniowego twórcy polonistki z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu już po raz drugi zorganizowały Miejski Konkurs Językowy „Słowo się rzekło”.

Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach – pierwszy to eliminacje szkolne, drugi to finał miejski, który rozegrany został w Gimnazjum nr 1 22.02.2012r. Oprócz zadań dla uczestników przewidziano także prelekcję na temat poprawności językowej, którą wygłosił dr Janusz Wróblewski, językoznawca z Kielc.

Do eliminacji miejskich zgłosiło się 12 uczniów z 4 tarnobrzeskich gimnazjów. Najpierw uczestnicy pisali test językowy. Jury w składzie pani Janina Szul, pani Hanna Śmigała, pani Zofia Zięba i pan Janusz Wróblewski wyłoniło 5 finalistów, którzy popisywali się swymi prezentacjami krasomówczymi na temat: „Jest takie miejsce w Tarnobrzegu”.

Publiczność i jury byli zachwyceni postawą prezentujących. Pierwsze miejsce zajął Błażej
Pałkus z Gimnazjum nr 1, drugie Natalia Niezgoda z Gimnazjum nr 3, trzecie Radosław Wątroba z Gimnazjum nr 3, wyróżnienie otrzymali Katarzyna Powierża z Publicznego Katolickiego Gimnazjum i Jakub Śledź z Gimnazjum nr 1. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na słowa uznania.

II Finał konkursu zakończyło uroczyste rozdanie nagród laureatom i uczestnikom, które wręczyli zaproszeni goście – przedstawicielka Wydziału Edukacji i pan Stanisław Uziel, przewodniczący Komisji Oświaty oraz pani dyrektor Gimnazjum nr 1 Grażyna Wianecka.

foto&info: Dorota Ziętek, Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>