Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

08.03 (czwartek) Koncert Roberta Kasprzyckiego w Tarnobrzegu, godz.18

Marzec 8, 2012 10:08 AM
Koncert Roberta Kasprzyckiego odbędzie się 8. marca w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Bilety – 20 zł.

Robert Kasprzycki - poeta, kompozytor, showman, jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej, który już na debiutanckiej płycie “Niebo do wynajęcia” dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku.

To właśnie koncerty oddają prawdziwą moc Kasprzyckiego. W kontakcie z publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą – niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy, kto bowiem był raz na koncercie Kasprzyckiego niemal zawsze wraca.

Koncert w Tarnobrzegu będzie okazją do usłyszenia materiału przekrojowego z trzech autorskich płyt oraz piosenek premierowych, będących zapowiedzią nowego albumu. Artyście towarzyszyć będą na scenie znakomici muzycy, z którymi współpracuje na stałe: tarnobrzeżanin Max Szelęgiewicz (gitara) Krzysztof Wyrwa (bas) i Adam Zadora (perkusja). Prezentując na scenie niezwykły melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawią oni, że ów czwartkowy wieczór będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Robert Kasprzycki zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką “Niebo do wynajęcia”, dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką “nieobojętną”, cały zaś album “Niebo do wynajęcia” zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.

Jesienią 2006 r. ukazał się drugi album Kasprzyckiego – “Światopodgląd”. Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się “Piosenki i Nie”, będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem “klimatycznego” koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Obecnie, po świetnie przyjętym występie na antenie radiowej Trójki (grudzień 2010) trwają nieustające koncerty oraz prace nad kolejnym albumem.

video: agafia

2 Responses to 08.03 (czwartek) Koncert Roberta Kasprzyckiego w Tarnobrzegu, godz.18

  1. Mona Liza Odpowiedz

    9 lutego 2012 at 22:38

    a jakby tak w roli supportu wystąpiła Bożena Mazur z krótkim recitalem?

  2. Konopka Odpowiedz

    9 lutego 2012 at 22:43

    Oj lepiej nie ! Już Bożenka niedawno “poszalała” na scenie TDK i wystarczy! Sam koncert Roberta będzie mocno zwalniał puls więc podwójna dawka mogła by wprowadzić publiczność w stan mocnej zimowej hibernacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>