Szymczak:Dzisiaj byliśmy rzeźnikami – Siarka ogrywa lidera z Radzynia (fotoreportaż)

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg pokonali drużynę Orląt Radzyń Podlaski 3:1 (3:0) w meczu 22 kolejki III ligowych rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej. Przegrana pozbawiła Orlęta pozycji lidera, na którą „wskoczyła” Avia. Siarka zajmuje trzecią lokatę z dwoma punktami straty.

Sobotnie zwycięstwo tarnobrzeska drużyna zawdzięcza przede wszystkim konsekwentnej grze w ataku przez pierwsze 45 minut. Już w 6 minucie sytuację do zdobycia bramki miał Madeja, jednak jego strzał z 20 m minął słupek bramki.

Agresywny początek spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Szymczaka przyniósł wymierny rezultat w 15 min, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Madei, celna główka Rożka przyniosła prowadzenie Siarce. Trzy minuty później Rożek stanął przed druga szansą do zdobycia bramki, tym razem jednak Stężała był na miejscu i pewnie obronił strzał Jacka z 10 m.

Druga bramka dla Siarki padła w 21 minucie, kiedy to po podaniu Rożka Kuranty, znajdujący się w polu karnym strzelił celnie w krótki róg nie dając golkiperowi Orląt szansy na obronę. Trzy minuty później groźnie zrobiło się pod bramką Siarki, na szczęście Ćwiczak „na raty” obronił strzał Piotrowskiego z rzutu wolnego.

Stały fragment gry wykorzystali za to Siarkowcy, konkretnie Madeja, który w 29 minucie strzałem w długi róg zdobył trzecią bramkę dla Siarki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć sytuację do zdobycia bramki mieli jeszcze goście, kiedy to w 35 minucie Kazubski huknął tuż nad poprzeczką.

Po zmianie stron tarnobrzescy piłkarze grali trochę „na stojąco”, co skrzętnie wykorzystali w 47 minucie goście a konkretnie Mychalczuk, który zdobył jedyną bramkę dla Orląt po dośrodkowaniu Wróblewskiego. I choć to piłkarze z Radzynia przejęli inicjatywę w tej części meczu, na szczęście nie udało im się zmienić wyniku, choć groźne sytuacje mieli Wójcik i Król.

W następnej kolejce Siarka zmierzy się w Sanoku z zajmującą 13 lokatę Stalą. Mecz rozpocznie się w środę 2 maja o godz.16.30. Przed własną publicznością Siarkowcy zagrają w sobotę 5 maja o godz.17 z Partyzantem Targowiska.

Siarka Tarnobrzeg – Orlęta Radzyń Podlaski 3:1( 3:0)

Bramki: Jacek Rożek 15, Jacek Kuranty 21, Bartosz Madeja 29 – Jurij Mychalczuk 47

Drużyny rozpoczęły spotkanie w składzie:

Siarka: Ćwiczak – Beszczyński, Jakubiec, Duda, Bażant, Hynowski, Kuranty, Kabata, Madeja, Rożek, Wolan

Orlęta: Stężała – Kazubski, Zarzecki, Borysiuk, Kuśmirek, Pliszka, Wójcik, Król, Piotrowicz, Danielak, Mychalczuk