przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ewakuacja w tarnobrzeskiej szkole

Maj 4, 2012 9:21 AM
Próbna ewakuacja uczniów i pracowników tarnobrzeskiego Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Małego Księcia odbyła się w poniedziałek 30 kwietnia. Akcję przeprowadzili tarnobrzescy strażacy oraz Grupa Ratownictwa Sandomierz.

Ćwiczenia te zakończyły program edukacyjny mający na celu przeszkolenie wszystkich uczniów i nauczycieli w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Plan akcji został opracowany przez Komendę Straży Pożarnej w Tarnobrzegu we współpracy z pedagogiem szkolnym.Jedynie kilka osób wtajemniczonych było w plan próbnej ewakuacji.


OGIEŃ, DYM I PIERWSZA POMOC

Cała akcja wyglądała bardzo realistycznie, korytarze szkolne zostały zadymione, a z dachu budynku unosił się ogień i dym, sztucznie wywołany przez strażaków. Dzieci i młodzież pod kierunkiem wyznaczonych przez dyrekcję pracowników i nauczycieli opuszczała sprawnie budynek szkoły gromadząc się w bezpiecznym miejscu – w ogrodzie szkolnym i obserwując akcję ratunkową prowadzoną przez grupę ratownictwa Sandomierz, która ewakuowała uczniów – pozorantów, którzy „nie zdołali” w porę opuścić budynku.

Następnie udzielano poszkodowanym pierwszej pomocy w specjalnie rozłożonym namiocie pneumatycznym, ciężko rannego odwieziono do szpitala.

Uczniowie i nauczyciele poznali w praktyce drogi ewakuacyjne, nauczyli się sprawnie opuszczać budynek, wdrożyli zasady postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>