przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Od września żłobek miejski w Tarnobrzegu?

Maj 4, 2012 9:39 AM
Ponad 537 tys. zł dofinansowania otrzymał samorząd tarnobrzeski w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku 3 lat Maluch – Maluch 2011 – edycja 2. Dotacja zostanie przeznaczona na remont budynku, w którym będzie funkcjonować żłobek miejski. Wszystkie roboty modernizacyjne powinny zakończyć się do 27.08.2012.

Do miejskiego żłobka, który prawdopodobnie już od września będzie funkcjonował w dotychczasowym Przedszkolu Integracyjnym nr 9 przy ulicy Dekutowskiego, zapisało się więcej chętnych niż miejsc.

Do żłobka będzie mogło uczęszczać 80 dzieci, a chętnych jest już ponad sto. – Liczba chętnych pokazuje, jak duże były potrzeby i oczekiwania tarnobrzeżan w tym zakresie. Ze względu na to, że chętnych jest więcej niż miejsc, rozważam utworzenie dodatkowej grupy żłobkowej w jednym z przedszkoli – informuje Prezydent Norbert Mastalerz.

Jest to drugie dofinansowanie dla Tarnobrzega w ramach programu „Maluch”. Dzięki poprzedniej dotacji możliwa była wymiana okien w budynku dotychczasowego Przedszkola Integracyjnego nr 9 przy ulicy Dekutowskiego, w miejscu którego powstanie żłobek miejski.

Zakres robót remontowych drugiego etapu obejmować będzie wymianę posadzek, malowanie i licowanie ścian, wymianę stolarki okiennej w zakresie ochrony pożarowej, kompletną wymianę stolarki drzwiowej, wymianę instalacji elektrycznej oraz instalacji wod. kan.

Przebudowa obejmuje także wykonanie nowego układu ścianek działowych w kilku pomieszczeniach, wykonanie otworów drzwiowych w ścianach nośnych, wykonanie klap dymowych oraz dostosowanie klatek schodowych do przepisów pożarowych.

W ostatnich dniach Prezydent Miasta ogłosił przetarg na wykonanie w/w prac. Wszystkie roboty modernizacyjne powinny zakończyć się do 27.08.2012.

foto: Agata Rybka

źródło: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>