Najlepsi tenisiści stołowi na wózkach rywalizowali w Tarnobrzegu (fotoreportaż)

Przez dwa dni najlepsi zawodnicy z całego kraju rywalizowali w VI Turnieju Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach TOP 10 i TETRA TOP Tarnobrzeg 2012. Zawody rozegrane zostały w miniony weekend, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.

Tarnobrzeski turniej był mocno obsadzony, bowiem wśród zawodników można było podziwiać m. in. reprezentantów Polski, medalistów Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, uczestników Paraolimpiady z Aten i Sydney.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się sportowcy IKS-u Jezioro Tarnobrzeg, którzy wywalczyli aż pięć spośród dziewięciu, pucharów.
W turnieju TOP 10 zwyciężył Krzysztof Żyłka (IKS Jezioro Tarnobrzeg) wyprzedzając swojego klubowego kolegę – Macieja Nalepkę. Na najniższym stopniu podium zameldował się Rafał Lis (Start Szansa Gdańsk).
W rywalizacji TETRA TOP pierwsze miejsce przypadło Tomaszowi Jakimczukowi (Start Zielona Góra) drugie Rafałowi Czuperowi (Start Białystok). Trzecie miejsce wywalczył natomiast Rajmund Zięba, prezes i manager klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Turniej OPEN wygrał Rafał Lis (Start Szansa Gdańsk) przed Maciejem Nalepką i Krzysztofem Żyłką (obydwaj IKS Jezioro Tarnobrzeg).

info: UM Tarnobrzeg