Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Festiwal Muzyki w Łańcucie zagości na Dzikowskim Zamku

Wrzesień 13, 2012 11:23 AM

W ramach Festiwalu Muzyki w Łańcucie – jeden z koncertów będzie miał miejsce w Sali Sejmowej Dzikowskiego Zamku. Decyzję taką podjęła dyr.M.Wierzbieniec dyrektor Filharmonii Rzeszowskiej.

Pani dyr.M.Wierzbieniec, która od półwiecza organizuje tę imprezę, po wizycie w Zamku uznała, że jego wnętrza i dziedziniec to doskonałe miejsca dla muzyki najwyższej próby. W maju 2013 roku łańcucki Festiwal Muzyczny zagości więc po raz pierwszy w Tarnobrzegu. Jak zapewnia dyrekcja zamku ” będzie to zapewne początek stałej współpracy tarnobrzeskiego Muzeum z Filharmonią rzeszowską”.

***********

Pierwszy Muzyczny Festiwal w Łańcucie – początkowo pod nazwą Dni Muzyki Kameralnej – został zorganizowany w 1961 roku z inicjatywy Janusza Ambrosa, dyrektora Państwowej Filharmonii w Rzeszowie. Przez dwadzieścia lat odbywał się corocznie w maju – od 1964 roku jako impreza międzynarodowa.

Od 1981 r dyrektorem artystycznym imprezy został Bogusław Kaczyński. Zmienił on nazwę festiwalu na Festiwal Muzyki Łańcut i poszerzył formułę programową. Współorganizatorem festiwalu została Telewizja Polska S.A., rejestrująca większość koncertów.

Od 1991 roku – po rezygnacji Bogusława Kaczyńskiego ze stanowiska dyrektora artystycznego – Filharmonia Rzeszowska kontynuuje organizację imprezy pod nazwą Muzyczny Festiwal w Łańcucie i nawiązując do początkowych Dni Muzyki Kameralnej.

źródło: MHMT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>