Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Derby na remis. Spory niedosyt po meczu w Stalowej Woli (fotoreportaż oraz video HD)

Październik 20, 2012 6:31 PM

Dzisiejszy mecz derbowy pomiędzy Stalą Stalowa Wola i Siarką Tarnobrzeg zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów, który z pewnością bardziej satysfakcjonuje gospodarzy.

Aż 8 lat czekali sympatycy naszej drużyny na derbowy pojedynek ze Stalą. Ci, którzy wybrali się w dniu dzisiejszym na stadion przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli mogli liczyć na naprawdę piękną pogodę i spore emocje na trybunach. Mecz co prawda lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 3 minucie mogli objąć prowadzenie, jednak Łukasz Ćwiczak kapitalnie obronił strzał Mateusza Kantora.  Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla Stali minimalnie przestrzelił głową Przemysław Żmuda.

Po okresie przewagi gospodarzy do głosu coraz odważniej zaczęli dochodzić goście. W 11 minucie meczu tarnobrzeżanie nie najlepiej wykonali rzut rożny, ale już 4 minuty później kapitalny strzał Konrada Stępnia z około 25 metrów w sobie tylko wiadomy sposób sparował na róg Bartłomiej Dydo. Kolejny korner dla Siarki niestety znów kiepsko wykonany. Gra od tego momentu toczyła się głównie w środku boiska, choć sporadycznie Stal „postraszyła” gości ze stałych fragmentów gry.Tak było w 23 minucie po dośrodkowaniu Turczyna, które nasi obrońcy zablokowali na rzut rożny i po chwili po rozegraniu z kornera, gdy blisko powodzenia był uderzający głową Fabianowski.Chwilę później Beszczyński blokuje groźne dośrodkowanie Sikorskiego.

W 29 minucie meczu na groźny strzał z około 30 metrów decyduje się Łanucha ale i tym razem Łukasz Ćwiczak nie daje się zaskoczyć wybijając piłkę na rzut rożny.Chwilę później akcja Siarki, ale w decydującym momencie nie dochodzi do piłki Zalewski. W 33 minucie niedokładnie dośrodkowuje Horajecki, a mogło być naprawdę groźnie bo kilku Stalowców było w naszym polu karnym.Do końca pierwszej połowy drużyny próbowały jeszcze stworzyć jakąś groźna akcję jednak brakowało precyzji ( dużo prostych strat piłki), jak również w przypadku Stali brakowało spokoju zwłaszcza przy egzekwowaniu rzutów rożnych.Stal miała więcej z gry jednak poziom wykańczania akcji pozostawał naprawdę wiele do życzenia.

Prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej połowie meczu. Już w 46 minucie meczu Damian Łanucha dał sygnał do ataku groźnie dośrodkowując z rzutu wolnego z ok. 20 metrów. Chwilę później dynamiczną akcję Stali przerywa Sędzia słusznie odgwizdując faul w ataku napastnika gospodarzy. W 52 minucie meczu groźną kontrę Siarki próbuje finalizować Adrian Gębalski, który jest faulowany przez Turczyna, za co obrońca Stali otrzymuje żółtą kartkę a Sędzia bez wahania wskazuje na 11 metr boiska. Rzut karny pewnie na bramkę zamienia Jarosław Piątkowski.

Od tego momentu to Siarka wyglądała lepiej na boisku i odważnie atakowała bramkę gospodarzy. Brakowało jednak precyzji przy stałych fragmentach gry – między innymi strzał Jakubca z rzutu wolnego nad bramka w 58 minucie czy też niedokładne zbyt bojaźliwe uderzenie po dośrodkowaniu z rogu w 61 minucie. W 70 minucie meczu było już jednak 2:0 dla Siarki. Na indywidualną akcję zdecydował się Janusz Hynowski,który po chwili został sfaulowany. Do piłki podszedł wprowadzony chwile wcześniej za Wolana Bartosz Madeja i kapitalnym technicznym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę tuż nad murem w bramce Stali.

Niestety Siarka zamiast od tego momentu skoncentrować się bardziej na grze obronnej i bronieniu korzystnego wyniku za bardzo chyba chciała strzelić kolejną bramkę i „dobić” rywala zza miedzy co zemściło się już 3 minuty później. Dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Stali kapitalnym strzałem głową na bramkę kontaktową zamienił Przemysław Żmuda. Od tego momentu Stal zaatakowała jeszcze mocniej i choć nie była tego dnia najlepiej dysponowana to już chwile później doprowadziła do wyrównania. Brakło komunikacji bramkarza Siarki z obrońcą Danielem Beszczyńskim, który próbując ratować sytuację fauluje napastnika Stali za co zostaje upomniany żółtą kartką a za moment Krystain Getinger pokonuje z rzutu karnego Ćwiczaka.

Trzeba przyznać, że nasz bramkarz wyczuł intencje strzelca i naprawdę niewiele brakowało by obronił jego strzał. Do końca meczu Stal starała się zdobyć decydująca bramkę, jednak „piłkę meczową” miał Mateusz Janiec w 90 minucie meczu, który był bardzo bliski pokonania bramkarza gospodarzy po dość przypadkowym rykoszecie. Emocji w końcowych fragmentach meczu nie brakowało o czym świadczą żółte karki dla Piątkowskiego, Hynowskiego i Łuczakowskiego(Siarka) oraz Getingera(Stal). Rozstrzygającego, trzeciego gola nie zdobyła jednak żadna z drużyn i mecz zakończył się remisem z którego piłkarze Siarki absolutnie nie mogą być zadowoleni.

Tak jak tydzień temu udało się naszym piłkarzom odwrócić losy meczu w emocjonującym pojedynku z Motorem Lublin, tak dziś sztuka ta udała się piłkarzom Stali Stalowa Wola. Mecz w Stalowej Woli mógł być dla naszej drużyny przedłużeniem dobrej passy, jednak znów brakło koncentracji w ostatnim kwadransie jak chociażby w wyjazdowej potyczce ze Stalą Rzeszów, która również powinna zakończyć się dopisaniem przez nas 3 punktów do tabeli. Mecz Stali z Siarką pomimo ogromnych emocji na trybunach sportowo był dość przeciętnym widowiskiem z wieloma błędami popełnianymi przez obydwa zespoły. Tym bardziej szkoda, że Siarce nie udało się wygrać bo rywal w tym sezonie jest wyjątkowo gościnny na własnym stadionie: przed meczem z nami zaledwie jedna wygrana i aż 4 porażki. Pojedynki derbowe rządzą się swoimi prawami i najczęściej kończą remisem. Należy jednak obiektywnie stwierdzić, że dziś Stal zagrała bardzo słabe zawody i należało bezwzględnie to wykorzystać i wygrać. Po pierwsze – bo punktów potrzebujemy jak ryba wody. Po drugie – bo prowadziliśmy już 2:0…


relacja tekstowa: Sylwester Szczepocki

STAL STALOWA WOLA – SIARKA TARNOBRZEG 2-2 (0-0)

Bramki:

Siarka: Piątkowski (k) 53′, Madeja 70′

Stal: Żmuda ’73, Getinger (k) 79′

Żółte Kartki
Stal: 36′ Bartosz Horajecki, 52′ Rafał Turczyn, 90′ Krystian Getinger
Siarka: 64′ Wolan Tomasz, 74′ Daniel Beszczyński, 80′ Jarosław Piątkowski, 84′ Janusz Hynowski, 90+ Jakub Łuczakowski

Stal: Dydo – Kantor, Czarny, Żmuda, Sikorski – Turczyn (70′ Dąbek), Getinger, Horajecki (46′ Kachniarz), Łanucha – Fabianowski, Widz (64′ Komada)
Siarka: Ćwiczak (85′ K. Beszczyński) – D. Beszczyński, Łuczakowski, Jakubiec, Szpond – Stępień, Hynowski, Zalewski (72′ Janiec), Piątkowski – Gębalski, Wolan (67′ Madeja)

Kolejnym rywalem Siarki będzie Pogoń Siedlce. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 27 października w Tarnobrzegu. Początek godz.15.

Wyniki pozostałych spotkań: Wisła Puławy – Wigry Suwałki 5:2, Stal Rzeszów – Radomiak Radom3:1, Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków 0:1, Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:0, Pogoń Siedlce – Resovia Rzeszów 3:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Wisła Płock 0:1, Pelikan Łowicz – Concordia Elbląg 1:0

Mecz pomiędzy Puszczą Niepołomice i Unią Tarnów rozegrany zostanie w środę.

Bramki video HD:

Konferencja prasowa:

Skrót vdeo HD:

Foto: Piotr Morawski

KLASYFIKACJA ZA 90minut.pl

 

20 Responses to Derby na remis. Spory niedosyt po meczu w Stalowej Woli (fotoreportaż oraz video HD)

 1. KS Odpowiedz

  20 października 2012 at 18:50

  Do 73 minuty prowadzili 2:0…….. i w 6 minut dali sobie strzelić dwie bramki…………?????? ja pier………….

 2. kss Odpowiedz

  20 października 2012 at 18:58

  Szkoda, można było wygrać z nędzą na jej terenie

 3. wacek Odpowiedz

  20 października 2012 at 19:32

  a mogło byc tak pieknie

 4. Stalowiak Odpowiedz

  20 października 2012 at 21:27

  Przykro mi ze nie moglem na zywo zobaczyc kibicow siarki – to taki unikat – bo na swoje dalsze wyjazdy nie jezdza, na trasie ich nie uswiadczysz.

  • Tomas Odpowiedz

   20 października 2012 at 23:24

   Kibice Siarki są mocni tylko i wyłącznie na własnym terenie. Wiele razy się o tym przekonaliśmy i jeszcze nie raz przekonany. Zamiast się zorganizować autkami i jechać na tzw. jagody do Stalowej Woli to woleli przyjść na trening przed meczem i po meczu po halę mobilizować i podziękować. Do Stalowej po prostu się bali jechać i nie ma się co tutaj czarować i oszukiwać, bo takie są fakty. A nawet gdyby przyjechali to mogłoby się to dla nich źle skończyć.

 5. maryjan Odpowiedz

  20 października 2012 at 22:38

  wybudujcie stadion buraki to przyjedziemy

 6. Tomas Odpowiedz

  20 października 2012 at 23:25

  Proponuję dalej Szymczaka trzymać na stanowisku trenera i będzie jak będzie. Mógł odkupić swoje winy za ten sezon tym spotkaniem, ale niestety zamiast wygranej jest remis, ktory smakuje jak porażka.

 7. Stalowiak Odpowiedz

  21 października 2012 at 01:08

  Tomas uwierz mi w to ze kibice siarki do stalowej nie bali by sie przyjechac – bo zjechaloby sie ich stosunkowo duzo w obstawie tych co nie trzeba. Czuliby sie bezpiecznie. Ale juz na dalszych wyjazdach sie weryfikuja charaktery hehhe

  • stalsreswu Odpowiedz

   21 października 2012 at 21:34

   To coś jak z tobą, w internecie pobijesz wszystkich – w życiu na przerwie w gimnazjum stoisz ze zwieszonym łbem pod ścianą.

 8. Zenon Odpowiedz

  21 października 2012 at 03:54

  Niezawodnych ‘kibiców’ podążających cały czas śladem prezydenta Tarnobrzega nie mogło zabraknąć w Stalowej Woli (czyt. Dybus/Patryka)

 9. Szeryf Odpowiedz

  21 października 2012 at 11:25

  Spory niedosyt to delikatnie powiedziane. Współczuję drużynie oni muszą mieć dopiero ból głowy. Siarka słabiutka. W sporcie i to nie takim drużynom wpadki się zdarzają – patrz mecz Niemcy – Szwecja, gdzie na pół godziny przed końcem meczu Niemcy u siebie prowadzili 4:0 by ostatecznie zremisować…

 10. fanatyk Odpowiedz

  21 października 2012 at 14:39

  W skrócie video słychać jak kibice Stali ostro jechali po Siarce i Tarnobrzegu. Tam można używać k. i ch. ???

  • kss Odpowiedz

   21 października 2012 at 16:27

   Tam mieszkają jeszcze na drzewach.

 11. CCC Odpowiedz

  21 października 2012 at 20:25

  nie mogę uwierzyć, że daliśmy sobie wyrwać zwycięstwo. Gdyby mecz zakończył się remisem 0:0 to inaczej by się na to patrzyło a tak to dół okrutny.

 12. bobsley Odpowiedz

  21 października 2012 at 22:03

  Straszne chamstwo w tej Stalowej, nie dopingowali swoich, tylko cały czas „siara k.. stara” a jak Ćwiczak leżał na murawie i zwijał się z bólu to krzyczeli „dobić frajera” a spiker na to „gorąca atmosfera na trybunach”. Coś tu nie tak, spiker powinien reagować. A stadion to taka komuna, że aż przykro patrzeć.

 13. kicia Odpowiedz

  21 października 2012 at 22:42

  Wy tu gadu, gadu o derbach a w Warszawie podobno jest straszna mgła…bo narodowy paruje:-)

 14. Fix Odpowiedz

  21 października 2012 at 22:58

  Trzeba mieć nadzieję, że klub dostanie odpowiednio wysoką „nagrodę” za te chamskie przyśpiewki i wiochę na trybunach.

  • a Odpowiedz

   22 października 2012 at 10:37

   O mały włos a od kibiców dostało by się byłemu już wiceprezydentowi TBG Robertowi Niedbałowskiemu, który po meczu przechadzał się po parkingu „okutany” szalikiem Siarki. Doskoczyło do niego kilku kibiców i w sposób bardziej oraz mniej kulturalny tłumaczyło mu, żeby ściągnął szalik. Po kilku minutach perswazji były vice postanowił nie prowokować atrybutem Siarki, mogło być gorąco:-)

 15. KS Odpowiedz

  22 października 2012 at 10:49

  gdzie ta stalowa była wczoraj jak Wisła S-rz wracała ze Skarżyska? Czekali na 20 os z Siarki a jak dojechała reszta z TBG to już ich k.. nie było, kalkulatory pier…ne ;)

 16. KIBOLSKI MECZ Odpowiedz

  23 października 2012 at 01:16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>