Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Finał akcji “Dnia Dawcy Szpiku” – zarejestrowanych ponad 200 dawców

Październik 24, 2012 12:46 PM

233 potencjalnych dawców komórek macierzystych zarejestrowało się w Tarnobrzegu, podczas wczorajszego finału akcji “Dnia Dawcy Szpiku”. Finał II edycji akcji odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu.

Finał poprzedziły wydarzenia promujące rejestrację czyli piłkarski turniej o Puchar Rektora PWSZ, spotkanie hematologiem dr Markiem Dudzińskim z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie ze studentami Tarnobrzega oraz prelekcje nauczycieli wygłaszane w tarnobrzeskich szkołach.

Koordynatorką akcji była studentka PWSZ Patrycja Głowacka, która jako wolontariuszka uczestniczyła w I edycji “Dnia Dawcy Szpiku”. Pomysłodawczynią I edycji akcji „Młodzież Tarnobrzega ratuje życie chorym na białaczkę” jest nauczycielka biologii w ZSP nr 2 (BUDOWLANKA) Barbara Piekutowska, która nawiązując kontakt z Fundacją Urszuli Jaworskiej za pośrednictwem Piotra i Celiny Błaszkiewicz z Tarnobrzega, zainicjowała akcję w mieście, czego efektem było pozyskanie 384 potencjalnych dawców komórek macierzystych czy szpiku.

Tegoroczną akcję rejestracji prowadziło 8 doświadczonych pań położnych, które pobierały próbki krwi, 26 wolontariuszy pomagało w rejestracji dawców, dr Barbara Paluch czuwała nad akcją od strony medycznej,  ze strony DKMS-u – głównego organizatora, akcją kierowali Renata Rafa (dawczyni szpiku) oraz Daniel Żoch.

- Współpraca układała się bardzo dobrze, panowała świetna atmosfera, a zapał i zaangażowanie wolontariuszy, pomoc i życzliwość ze strony personelu PWSZ zaowocowały 233 kolejnymi potencjalnymi dawcami. Po trzech miesiącach otrzymają oni Kartę Dawcy Szpiku – podsumowuje akcję Piotr Błaszkiewicz, jeden z organizatorów. – Biorąc pod uwagę, że jest to druga akcja w tym samym roku,  daje to łączną liczbę 617 potencjalnych dawców.  To sukces młodzieży tarnobrzeskiej i mieszkańców Tarnobrzega – dodaje.

foto: PWSZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>