Szalony i skuteczny finisz Jeziora w meczu pucharowym w Polpharmą

37 punktów zdobytych w 4 kwarcie meczu zadecydowało o zwycięstwie Jeziora Tarnobrzeg nad Polpharmą Starograd Gdański w meczu rewanżowym I rundy IBC. Pokonując dwukrotnie w I rundzie Polpharmę podopieczni trenera Dariusza Szczubiała awansowali do II rundy pucharu.

Starogardzianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie – po rzucie za trzy z faulem Łukasza Majewskiego wygrywali 6:0. Później ten sam zawodnik pod koniec pierwszej kwarty powiększył prowadzenie nawet do 13 punktów. Początek drugiej kwarty oznaczał jednak dużo słabszą grę gospodarzy, co doskonale wykorzystywali gracze Jeziora. Najpierw po rzutach wolnych Christophera Longa goście zbliżyli się na trzy punkty, a późniejsza akcja Dawida Przybyszewskiego oznaczała remis po 37. W trzeciej części gry Jakub Patoka dał prowadzenie tarnobrzeżanom, a po akcji Xaviera Alexandra Jezioro wygrywało nawet 58:53. Wtedy właśnie obudził się zespół Polpharmy. Do kolejnego remisu doprowadził Zbigniew Białek, a późniejsza akcja Marcina Nowakowskiego dawała prowadzenie gospodarzom 66:60. To się jednak dość szybko zmieniło. W ostatniej części meczu starogardzianie stracili jednego ze swoich najlepszych graczy – Bena McCauley’a, który został ukarany faulem dyskwalifikującym za sprzeczkę z Jakubem Dłoniakiem. Zespół Jeziora otrzymał aż sześć rzutów wolnych, z których wykorzystał tylko trzy – to i tak dawało gościom prowadzenie 84:76. Od tego momentu zespół z Kociewia nie potrafił zbliżyć się do rywali i ostatecznie to Jezioro awansowało do kolejnej rundy IBC. W ekipie z Tarnobrzega nie zagrał w tym meczu Matt Addison.

Najlepszym graczem Jeziora był Jakub Dłoniak, który rzucił 31 punktów. Łukasz Majewski zdobył dla Polpharmy 20 punktów.

Po przegranym meczu z Jeziorem z funkcji trenera Polpharmy został zwolniony Wojciech Kamiński.

II runda rozegrana zostanie w grudniu, rywalem Jeziora będzie AZS Koszalin.

Polpharma Starogard Gdański – Jezioro Tarnobrzeg 84:97 (24:13, 15:24, 27:23, 18:37)

Polpharma: Łukasz Majewski 20 (2×3), Ben McCauley 17, Daniel Szymkiewicz 11 (2×3), Zbigniew Białek 10 (2×3), Jawan Carter 9 (1×3), Bartosz Sarzało 6 (2×3), Uros Mirković 5 (1×3), Aleksander Lichodzijewski 3, Marcin Nowakowski 3 (1×3), Filip Rajkowski 0, Kacper Radwański 0, Szymon Radomski 0

Jezioro: Jakub Dłoniak 31 (4×3), Xawier Alexander 24 (2×3), Dawid Przybyszewski 13 (2×3), Christopher Long 12, Jakub Patoka 8, Daniel Wall 7 (1×3), Nicchaeus Doaks 2, Piotr Pyszniak 0, Piotr Pandura 0