przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Likwidacja etatów księgowych w szkołach, likwidacja TDK i Muzeum Historycznego, dotacja dla Miejskiej Telewizji – omówienie tematów sesji RM Tarnobrzega(video)

Listopad 28, 2012 9:32 PM

Likwidacja etatów księgowych w szkołach i przekazanie szkolnej księgowości Miejskiemu Oświatowemu Zespołowi Ekonomicznemu, połączenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury i Muzeum Historycznego w Tarnobrzeskie Centrum Kultury oraz dokapitalizowanie Miejskiej Telewizji – to część uchwał nad którymi odbędzie się głosowanie podczas jutrzejszej sesji RM.

Na sesji poddana zostanie pod głosowanie uchwała intencyjna w myśl której zamiast dwóch placówek samorządowych Tarnobrzeskiego Domu Kultury i Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega powołane zostanie Tarnobrzeskie Centrum Kultury, łączące obie instytucje. Jest to uchwała intencyjna, która musi zostać pozytywnie zaopiniowana przez radę muzealną przy ministerstwie kultury. W TCK zatrudnienie mieliby znaleźć obecni pracownicy obu placówek, jednak zarządzać nim miałaby jedna osoba – wyłoniona w drodze konkursu.

Radni głosować będą nad powołaniem Miejskiego Oświatowego Zespołu Ekonomicznego w Tarnobrzegu, którego zadaniem będzie obsługa księgowości tarnobrzeskiej oświaty. Do tej pory każda z placówek oświatowych zatrudnia własnego księgowego, łącznie jest to 38 etatów głównie w niepełnym wymiarze. Po przeniesieniu księgowości ze szkół do MOZE liczba etatów spadnie do 28.

- Osoby do tej pory pracujące w szkołach dostaną propozycję przejścia do MOZE na zasadzie porozumienia stron, aby uniknąć zwolnień i płacenia odpraw – wyjaśnia prezydent. – Oczywiście nie dotyczy to tych osób, którym po prostu umowy wygasną – dodaje.
Działalność Miejskiego Oświatowego Zespołu Ekonomicznego ma rozpocząć się 1 kwietnia 2013 r.

Na sesji radni będą głosować nad dokapitalizowaniem Miejskiej Telewizji kwotą ponad 50 tys. zł, czemu nie przeszkadza fakt iż 70% udziałów miasta w telewizji zostało w tym roku wystawione na sprzedaż (ich wartość to ok.175 tys.) oraz brak sygnału telewizji dla połowy mieszkańców miasta.

Kwota ta według prezydenta miałaby zapewnić funkcjonowanie spółki, której działalność jest zagrożona z powodu wyłączenia sygnału telewizji przez kablówkę TSM.

- Dokapitalizowanie spółki ma na celu również zwiększenie jej dostępności poprzez czasowe bezpłatne udostępnienie jej sygnału – wyjaśnia przewodniczący RM Dariusz Kołek. Według przewodniczącego takie rozwiązanie spowodowałoby, że zarząd TSM musiałby ponownie udostępnić sygnał w zasobach kablówki. Jeśli tak się nie stanie i w kablówce dostępna będzie jedynie nowa telewizja której emisję prezes TSM Lenard zapowiada od 1 stycznia 2013r, prezydent nie wyklucza skierowania sprawy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

4 Responses to Likwidacja etatów księgowych w szkołach, likwidacja TDK i Muzeum Historycznego, dotacja dla Miejskiej Telewizji – omówienie tematów sesji RM Tarnobrzega(video)

 1. @tbg Odpowiedz

  28 listopada 2012 at 22:02

  Zaoszczędzą na etatach księgowych to zaraz wydadzą na miejską tv. Na telewizyjną “tubę” Mastalerza zawsze znajdą się miejskie pieniądze.

 2. wacek Odpowiedz

  29 listopada 2012 at 13:41

  A CZY W TYM ROKU W SYLWESTRA ZAPLANOWANE JEST WYSTRZELENIE W POWIETRZE 40 TYS JAK W POPRZEDNIM?

 3. vertigo Odpowiedz

  29 listopada 2012 at 14:36

  o ile pamiętam, to podczas ostatniego sylwestra nie było fajerwerków…

 4. wacek Odpowiedz

  29 listopada 2012 at 14:41

  fajerwerki czy lasery dla mnie bez roznicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>