Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sprawcy zabójstwa 21-latka z Sandomierza zatrzymani, to było morderstwo na zlecenie!

Listopad 30, 2012 4:56 PM

Sandomierscy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat, mających związek z zabójstwem 21 -latka, mieszkańca powiatu sandomierskiego. Jak ustalono, jeden ze sprawców był zleceniodawcą zbrodni, a dwaj następni zadali śmiertelne ciosy. U kolejnego z zatrzymanych znaleziono m.in. narzędzie, którym sprawcy zadali rany 21-latkowi.

Wczoraj mężczyźni złożyli obszerne wyjaśnienia w sandomierskiej prokuraturze. Dzisiaj będą doprowadzeni do tutejszego sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie.

We wtorkowe popołudnie dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał informację, że do szpitala w Sandomierzu trafił mężczyzna z ranami kłutymi na ciele. Rany okazały się śmiertelne. Młody mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Tuż po otrzymaniu zgłoszenia policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu intensywnie pracowali nad rozwiązaniem zagadkowego zabójstwa. Stróże prawa na miejscu zbrodni szczegółowo zabezpieczali ślady, sprawdzali wszelkie informacje, które mogły pomóc w ustaleniu osoby lub osób odpowiedzialnych za ten czyn.

Policjanci wraz z innymi służbami sprawdzali dokładnie teren wokół miejsca zbrodni w poszukiwaniu narzędzia, którym zadano śmiertelne rany 21-latkowi. Na miejscu obecni byli również technicy laboratorium kryminalistycznego z Kielc.

Już po kilku godzinach stróże prawa wytypowali osoby, które prawdopodobnie mogły mieć związek z zabójstwem. Krąg podejrzewanych w tej sprawie zawężał się. Intensywna praca sandomierskich stróżów prawa i ich kolegów z komendy wojewódzkiej pozwoliła wytypować czterech mężczyzn, mogących mieć związek z zabójstwem.

Funkcjonariusze pierwszego mężczyznę zatrzymali już po kilku godzinach, w ciągu kolejnych kilkunastu cała czwórka znalazła się w policyjnej celi. W mieszkaniu jednego z mężczyzn znaleziono nóż oraz zakrwawioną odzież, którą sprawcy mieli na sobie podczas dokonywanego przestępstwa.

Okazało się, że pomiędzy 18-letnim mieszkańcem Sandomierza, a ofiarą istniały nieporozumienia, co mogło być prawdopodobnym motywem zabójstwa. Za określoną kwotę dwaj koledzy 18-latka zgodzili się dokonać mordu. Zwabili ofiarę w umówione miejsce i tam zadali mu śmiertelne ciosy.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu. Dwóch z zatrzymanych, 18 i 20-latek odpowie za zabójstwo. Najniższa kara jaka im grozi to 12 lat. Kolejny z zatrzymanych odpowie za podżeganie do zabójstwa. Czwarty z nich, 18-latek za zacieranie śladów zbrodni i nie powiadomienie o przestępstwie organów ścigania.

W świetle prawa za czyn o takim charakterze, uwzględniając działanie z motywu zasługującego na szczególne potępienie, sprawcom może grozić nawet dożywocie.

foto&źródło: policja

2 Responses to Sprawcy zabójstwa 21-latka z Sandomierza zatrzymani, to było morderstwo na zlecenie!

  1. Fix Odpowiedz

    30 listopada 2012 at 17:10

    Szybko, brawo! I tak wszyscy wiemy kto pomaga sandomierskiej policji… :) Chłopcy spędzą najlepsze lata swojego życia w pierdlu, oby szybko z niego nie wyszli, najlepiej wcale.

  2. szeryf Odpowiedz

    1 grudnia 2012 at 20:34

    18-20 lat, ręce opadają co się zaczyna dziać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>