Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W tarnobrzeskiej “Trójce” obchodzono święto patrona

Styczeń 10, 2013 9:09 PM

W czwartek w szkole podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu obchodzono święto patrona. To właśnie równo 15 lat temu szkole zostało nadane imię sławnego sportowca, który wywodził się z Tarnobrzega, a który zginął tragicznie w bardzo młodym wieku ratując z pożaru cenne zbiory Tarnowskich – Alfreda Freyera.

W związku z tą okrągłą rocznicą w szkole został zorganizowany konkurs wiedzy o patronie. Uczniowie klas IV i V odpowiadali na pytania dotyczące Freyera. Najlepiej wśród klas IV poradzili sobie przedstawicie klasy IV B i to właśnie oni zajęli pierwsze miejsce, natomiast wśród uczniów klas V niepokonana okazała się drużyna z klasy VA. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a także filmy na DVD oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci z klas IV-VI wzięły ponadto udział w konkursie plastycznym. Ich zadaniem było wykonanie plakatu przedstawiającego wydarzenia z życie Alferda Freyera. Tutaj najładniejszą pracę przygotowały uczennice klasy VI D.

foto&info: SP3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>