Jezioro Tarnobrzeg w II rundzie fazy centralnej Pucharu IB

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg pokonali pierwszoligowy MOSiR Krosno 87:69 i awansowali do II rundy fazy centralnej Intermarché BC. Najlepszym zawodnikiem Jeziora był J.T. Tiller, który zdobył 20 punktów i zaliczył cztery asysty. Dariusz Oczkowicz rzucił dla MOSiR Krosno 13 punktów. Mecz rozegrany został w minioną środę w Krośnie.

Spotkanie do połowy pierwszej kwarty było bardzo wyrównane, ale później Jezioro zaczęło uciekać rywalom, powiększając swoją przewagę. Po skutecznych akcjach J.T. Tillera, Jakuba Dłoniaka oraz Daniela Walla tarnobrzeżanie prowadzili nawet 25:13. Skuteczne akcje doświadczonego Tomasza Cielebąka oraz trafienie z dystansu Marcina Salamonika zniwelowały przewagę Jeziora na początku drugiej części spotkania do zaledwie czterech punktów.

Zespół trenera Dariusza Szczubiała jednak bardzo szybko odskoczył i ponownie prowadził dziesięcioma punktami. Jezioro miało sporą przewagę przede wszystkim pod koszami – w pierwszej połowie goście wygrali rywalizację o zbiórki 24:12. Sytuacja w kolejnych kwartach tak naprawdę się nie zmieniła, ponieważ to tarnobrzeżanie kontrolowali przebieg rywalizacji na parkiecie.

Trzy minuty przed końcem meczu po trafieniu Dawida Przybyszewskiego drużyna z Tarnobrzega prowadziła 86:62 i zwycięzca tej rywalizacji był już znany. Przewaga Jeziora w polu trzech sekund przekładała się na więcej punktów drugiej szansy. Drużyna z Krosna popełniła aż 20 strat (pięć Kamila Łączyńskiego) i mimo lepszej skuteczności z dystansu musiała uznać wyższość rywala w tym meczu.

W innym spotkaniu WKS Śląsk Wrocław – Anwil Włocławek pokonał WKS Śląsk Wrocław 83:74. Mecz AZS WSGK Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec zostanie rozegrany 24 stycznia 2013 r.

Terminarz kolejnych wydarzeń Intermarché Basket Cup:

25 stycznia 2013 (piątek), godz. 10.00: losowanie II rundy i Final Four fazy centralnej, z udziałem zwycięzców I rundy oraz Asseco Prokomu Gdynia, Trefla Sopot i Stelmetu Zielona Góra, losowanie (w siedzibie PLK) odbędzie się bez rozstawienia i wyłoni pary oraz gospodarzy meczów II rundy.

6 lutego 2013 (środa): mecze II rundy fazy centralnej.

9-10 lutego 2013 (sobota-niedziela): turniej finałowy Intermarché Basket Cup w Koszalinie z udziałem AZS Koszalin oraz zwycięzców II rundy.

PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno – Jezioro Tarnobrzeg 69:87 (16:25, 20:22, 20:22, 13:18)

MOSiR: Oczkowicz 13 (2×3), Misiewicz 11 (1×3), Salomonik 10 (2×3), Pisarczyk 9 (1×3), Łączyński 7 (1×3), Cielebąk 5 (1×3), Adamczyk 5 (1×3), Szczypka 3 (1×3), Nowak 2, Glapiński 2, Bołd 2

Jezioro: Tiller 20 (1×3), Doaks 14 (1×3), Dłoniak 12 (2×3), Alexander 11, Przybyszewski 9 (1×3), Wall 7 (1×3), Krajniewski 7 (1×3), Long 5 (1×3), Patoka 2, Szczytyński 0, Pyszniak 0, Pandura 0