Szczypiorniści Wisły pokonują Grunwald. Piotr Kutek zdobywa 600 bramkę (fotoreportaż oraz video)

Szczypiorniści Wisły Sandomierz wygrali z SPR Grunwald Ruda Śląska 33:30 (15:14) w meczu 18 kolejki II ligowych rozgrywek. 600 bramkę dla Wisły zdobył Piotr Kutek.

Spotkanie szczególnie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane, obie drużyny postawiły na twardą obronę i szybkie kontrataki, prezentując przy tym grę na dobrym poziomie. – Widać było że drużyna z Rudy Śląskiej przyjechała przygotowana, mieli nakreśloną taktykę którą konsekwentnie realizowali, przez co mieliśmy problemy w rozgrywaniu ataku pozycyjnego – komentował trener Wisły Adam Węgrzynowski.

W drugiej połowie piłkarze z Rudy Śląskiej wyraźnie opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali Wiślacy odskakując rywalom na kilka bramek. W 57 minucie, kiedy przewaga Wisły wzrosła do ośmiu bramek, trener Węgrzynowski zdecydował się na wpuszczenie na parkiet zmienników, co spowodowało iż goście odrobili częściowo stratę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 33:30. – Pozwoliłem pograć młodym zawodnikom, aby się ogrywali w każdym meczu ponieważ wiadomo że to jest nasza przyszłość. Mecz zakończył się trzema bramkami przewagi, aczkolwiek nasze zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Myślę że zagraliśmy dobry mecz z trudnym i wymagającym przeciwnikiem, który na pewno przyjechał aby wygrać – komentował trener Węgrzynowski.

Przed spotkaniem Kazimierz Płaza, prezes klubu SPR Wisła Sandomierz został uhonorowany Brązową Odznaką – „Zasłużony Dla Polskiego Sportu”, za wieloletnią społeczną pracę na rzecz Stowarzyszenia.

W kolejnym meczu Wiślacy zmierzą się AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 23 marca w Kielcach.

SPR Wisła Sandomierz – SPR Grunwald Ruda Śląska 33:30 (15:14)

Wisła: Skowron, Wójcik, Dybis – Ogrodnik 8, Kutek 7, Białkowski 6, Dusak 4, Sadecki 4, Gach 1, Kucharczak 1, Pawelczyk 1, Zieliński 1, Werstler, Guz, Teterycz, Chyliński.

źródło: SPR Wisła Sandomierz