Wygrana Siarki Tarnobrzeg z Garbarnią (video)

Walcząca o byt w drugiej lidze Siarka Tarnobrzeg wygrała w Krakowie z tamtejszą Garbarnią 3:1 (1:0) w zaległym meczu 19 kolejki. To pierwsze zwycięstwo wyjazdowe Siarkowców w tym sezonie i pierwsze pod wodzą trenera Artura Kupca.

Pierwszą bramkę dla Siarki strzelił w 30 minucie Marcin Truszkowski, wykorzystując świetne podanie od Jana Kowalskiego. Autorem dwóch kolejnych goli dla tarnobrzeskiej drużyny był Jarosław Piątkowski, który trafił do bramki Garbarni w 55 i 62 minucie. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 64 minucie Łukasz Cichy.
W 11 minucie meczu rzut karny obronił Kamil Beszczyński.

W najbliższą sobotę Siarka zagra w Elblągu z Concordią. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1. Siarka z dorobkiem 15 punktów zajmuje przedostatnie 17 miejsce w tabeli, Concordia zaś jest 11, z 23 punktami na koncie.

Wyniki pozostałych meczy II ligi wschodniej rozegranych w środę 10 kwietnia: Stal Rzeszów – Puszcza Niepołomice 0:0, Concordia Elbląg – Pogoń Siedlce 0:0, Radomiak Radom – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1, Znicz Pruszków – Wisła Płock 0:3

Skład wyjściowy Siarki: K. Beszczyński – Korona, Grunt, Ciesielski, Sulkowski – Kowalski, Michalski, Stępień, Wolan – Piątkowski – Truszkowski