przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: POLKAR jednak wygrywa przetarg na komunikację miejską

Kwiecień 12, 2013 10:04 AM

1 mln 739 tys. 952 zł – za taką kwotę krakowskie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe POLKAR wygrało przetarg na „świadczenie usług przewozowych transportu zbiorowego dla potrzeb komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu”. Oferta krakowskiej firmy, po ponownym sprawdzeniu, okazała się prawidłowa i najkorzystniejsza.

- To z pewnością będzie rewolucja dla naszej komunikacji miejskiej. Po wielu latach monopolu, na nasz tarnobrzeski rynek wkroczył nowy przewoźnik, który spełnia wszystkie wymagania i zaproponował o wiele niższą kwotę za świadczone usługi. Niestety PMKS dopóki był monopolistą, niejednokrotnie próbował przeforsować swoje wysokie ceny, co pokazał nawet ten przetarg. A nas nie stać przy takim taborze i ciągłych podwyżkach cen biletów, na płacenie 6 zł za wozokilometr. Dlatego wygrał tańszy przewoźnik – mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Aktualna umowa realizowana przez tarnobrzeskie Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o., która wygasa 31 maja br., zakłada realizację 439 596 km, co przy cenie jednostkowej 4 zł, określa wartość obecnej umowy na kwotę 1 758 384 zł.

Nowa specyfikacja przetargowa zakładała zwiększenie wozoobiegu o 10 000 km rocznie, co daje 449 600 km. W ogłoszonym zgodnie z prawem zamówień publicznych przetargu, wpłynęły dwie kompleksowe oferty. Oferta złożona przez PMKS Sp. z o. o. w Tarnobrzegu wynosiła 2 699 758,08 zł brutto przy cenie jednostkowej 6 zł za wozokilometr. Druga oferta Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego POLKAR z siedzibą w Krakowie wyniosła 1 739 952 zł brutto przy cenie jednostkowej 3,87 zł za wozokilometr.

Przed kilkoma dniami jako najkorzystniejsza została wybrana oferta krakowskiej firmy POLKAR. Jednak Zamawiający, wskutek powzięcia wątpliwości co do słuszności wyboru najkorzystniejszej oferty powtórzył badanie i ocenę ofert. Komisja przetargowa ponownie sprawdziła obie złożone oferty i ponownie, jako najkorzystniejsza, została wybrana oferta firmy POLKAR.

Nowy przewoźnik zacznie świadczyć swoje usługi z dniem 1 czerwca. Ceny biletów się nie zmienią, ale od 1 czerwca będzie obowiązywać nowy wzór biletów.

źródło: UM Tarnobrzeg

2 Responses to Tarnobrzeg: POLKAR jednak wygrywa przetarg na komunikację miejską

 1. Fix Odpowiedz

  12 kwietnia 2013 at 11:48

  Tylko się cieszyć, bo teraz bilety pójdą w dół. Jeżeli PMKS nie wycofa się z zapowiedzi zwinięcia interesu i będziemy mieli 2 przewoźników po mieście. Ciekawe tylko czy miasto użyczy mu przystanków :)

  • figa Odpowiedz

   12 kwietnia 2013 at 15:37

   użyczy? chyba jak mks zapłaci, o ile Polkar nie zawaruje sobie w umowie wyłączności (co byłoby logiczne dla interesu tej firmy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>