Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

XXXIII Bieg Siarkowca za nami (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 6, 2013 10:54 AM

W ostrym słońcu, które było największą przeszkodą dla uczestników, odbyła się w minioną niedzielę 33 edycja Biegu Siarkowca. Wśród prawie 150 zgłoszonych zawodników, znaleźli się również obcokrajowcy, którzy sięgnęli po najwyższe laury.

W tym roku powrócono częściowo do dawnej trasy, bieg główny nie odbył się ulicami Tarnobrzega, zawodnicy wystartowali z Machowa, meta zaś usytuowana była na placu Bartosza Głowackiego. Najszybciej dystans 10 km pokonali ukraińscy biegacze, na czele z Bogdanem Semenowiczem. Wśród pań zwyciężyła Ukrainka Katereina Stetsenko.

Na starcie biegu nie mogło zabraknąć pana Zdzisława Karpińskiego z klubu biegacza Witar Tarnobrzeg, który ukończył nie tylko wszystkie edycje Biegów Siarkowca, ale również Nadwiślańskich im. Alfreda Freyera i Maratonów Warszawskich.
Pierwszy raz w Biegu Siarkowca wystartował prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, który mimo iż na mecie zameldował się na ostatnim miejscu, zapowiedział udział w kolejnych biegach.
Obok biegu głównego odbył się również Bieg Open, na dystansie 2 km.

Przy okazji Biegu Siarkowca, organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowano tradycyjną rywalizację sztafet przedszkoli. Wcześniej w biegowych konkurencjach rywalizowała również młodzież z tarnobrzeskich szkół.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

foto: Beata Wilk-Śledziona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>