przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

PZPN zatwierdził reformę II ligi

Czerwiec 21, 2013 11:32 AM

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas wczorajszego posiedzenia przyjął reformę II ligi. W myśl nowych ustaleń, od sezonu 2014/15 będzie tylko jedna II liga, w skład której wchodzić będzie 18 zespołów.

Ustalono, że zespoły które w sezonie 2013/2014 II ligi zajmą miejsca 9-18 w tabeli każdej z grup, w następnym sezonie będą występować we właściwej terytorialnie grupie III ligi. Po zakończeniu rozgrywek III ligi w sezonie 2013/2014 do II ligi awansują dwa kluby wyłonione w meczach barażowych spośród mistrzów poszczególnych grup III ligi.

Jednocześnie zarząd PZPN zobowiązał Okręgowe Związki Piłki Nożnej do przeprowadzenie do końca sezonu 2013/2014 konsultacji wśród klubów III-ligowych, dotyczących reorganizacji na tym poziomie rozgrywek. Do końca nadchodzącego sezonu kluby III ligi w porozumieniu z OZPN mają podjąć decyzję w sprawie kształtu reformy rozgrywek III-ligowych, której efekty poznamy na starcie sezonu 2015/2016.

Zarząd PZPN unormował także przepisy dotyczące zgłaszania nowych klubów do rozgrywek prowadzonych przez PZPN oraz OZPN. W myśl przyjętej uchwały klub zgłaszający się do PZPN, rozpoczyna rozgrywki mistrzowskie od najniższej klasy rozgrywkowej w danym Związku Piłki Nożnej.

Za zgodą właściwego Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej, prowadzącego dane rozgrywki, klub zgłaszający się do PZPN lub zgłaszający do rozgrywek drużynę seniorów może rozpocząć rozgrywki mistrzowskie od przedostatniej klasy w danym Związku Piłki Nożnej, ale nie wyższej niż klasa A.

Za zgodą właściwego Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej prowadzącego rozgrywki oraz PZPN, klub zgłaszający się do PZPN lub zgłaszający do rozgrywek drużynę w kategorii seniorów może rozpocząć rozgrywki mistrzowskie od klasy o jeden wyższej od przedostatniej w danym Związku Piłki Nożnej, ale nie wyższej niż klasa okręgowa. Powyższe zasady nie dotyczą klubów, których drużyna uczestniczyła wcześniej w rozgrywkach seniorskich za wyjątkiem zgłoszenia drużyn rezerw.

Mając na uwadze przyjęte przepisy, dotyczące zgłaszania nowych drużyn do rozgrywek, zarząd PZPN na wniosek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zgodził się na dołączenie klubu MKS Polonia Warszawa do rozgrywek mazowieckiej ligi okręgowej w sezonie 2013/2014.

źródło: PZPN

One Response to PZPN zatwierdził reformę II ligi

  1. figa Odpowiedz

    21 czerwca 2013 at 16:22

    Ach, jaki piękny regulamin! Jestem wzruszona. A potem okazuje się, że drużyna awansuje/ spada nie ze względu na to, jak gra, tylko – ile kasy zdołał zgromadzić klub. Co to ma wspólnego ze sportem? Nic, liga jest już wyłącznie biznesem przynoszącym garstce działaczy dobrze płatne posadki. I niech sobie takim będzie pod warunkiem, że PZPN i kluby nie dostaną ani złotówki z publicznych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>