przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Październik 14, 2013 11:01 PM

Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu mieści się na parterze w budynku przy ulicy Kościuszki 30 (dawny internat LO). Oficjalne otwarcie placówki odbyło się dzisiaj.

Z pomocy poradni mogą korzystać uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele przedszkoli, szkół i placówek z terenu miasta Tarnobrzega. Korzystanie z pomocy dla dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz nauczycieli jest nieodpłatne.

Poradnia zajmuje się m. in. diagnozowaniem dzieci i młodzieży, udziela bezpośredniej pomocy psychologiczno – pedagogicznej, a także wsparcia dzieciom i młodzieży wymagającej pomocy psychologiczno–pedagogicznej lub pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniu kształcenia i kariery zawodowej.

W nowej siedzibie poradni znajduje się trzynaście gabinetów terapeutycznych m. in.: gabinety logopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne, a także gabinet diagnozy i terapii małego dziecka. W budynku jest także sala konferencyjna, w której można organizować warsztaty, szkolenia czy zajęcia grupowe.

O korzyściach płynących z nowej lokalizacji mówiła dyrektor placówki Iwona Szymczak. – Poradnia wreszcie znajduje się w jednym miejscu, co bardzo usprawnia i ułatwia naszą pracę. Jesteśmy praktycznie w centrum miasta skąd wszędzie jest blisko. To zarówno ułatwienie dla nas, jak i dla nauczycieli, uczniów, rodziców, którzy korzystają z pomocy poradni.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>