Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dziś wernisaż wystawy fotograficznej “Anatomia Rozpadu”, w Sandomierzu

Luty 7, 2014 9:14 AM

W piątek 7 lutego o godz.18 w sandomierskim Boston Cafe (Rynek 27) odbędzie się wernisaż wystawy “Anatomia Rozpadu”. Anatomia Rozpadu to projekt mający na celu ukazanie w artystyczny, kreatywny sposób opuszczonych miejsc (hale pofabryczne, opustoszałe budynki, zapomniane hangary itp.).

W ramach wernisażu czwórka fotografów zaprezentuje pięćdziesiąt cztery prace, obrazujące opuszczone miejsca w okolicach Sandomierza, Tarnobrzega i Stalowej Woli. Autorzy projektu uważają, że budowle te mają swój niepowtarzalny klimat oraz nostalgiczny charakter który warto ocalić od zapomnienia. Wystawa ma stanowić specyficzne requiem dla miejsc w których jeszcze kilkanaście lat temu wrzało życie, praca, nauka.

- To opowieść o halach, gdzie wiatr wygrywa melodie na potłuczonych szybach, rdzewiejących blachach, ukradkiem porastających mchem złączach betonowych konstrukcji. To opowieść o opuszczonych miejscach, halach, ciepłowniach, hutach gdzie jeszcze jakiś czas temu rozbrzmiewał hałas maszyn. Słychać także było gwar w swobodnej czasoprzestrzeni wyznaczanej przez fajrant, który obecnie nabiera iście ironicznego zafarbu. Te miejsca, to krzywe zwierciadła czasu przeszłego. Uważamy, że należy poświęcić tym miejscom przede wszystkim czas, spojrzenie i kadr – opowiadają autorzy.

Organizatorem i koordynatorem inicjatywy jest Patryk Goszczyński (zawodowo fotograf i pedagog) który jest także jej współtwórcą wraz z Eweliną Urą (pracownik urzędu i grafik), Eweliną Radzimowską (gimnazjalistką wkraczającą w świat fotografii) i Danielem Kordosem (zawodowo fotograf i pracownik urzędu).

Więcej informacji na: www.anatomiarozpadu.pl

foto: Patryk Goszczyński

video: Patryk G

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>