Tarnobrzeg: Niepełnosprawni tenisiści rywalizowali w ramach VIII Turniej Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach TOP 10 – TETRA TOP – TOP KOBIET (fotoreportaż)

VIII edycja turnieju Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach TOP 10 – TETRA TOP – TOP KOBIET rozegrana została w miniony weekend w Tarnobrzegu. Zawody były częścią obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W dwóch turniejach wystąpili zaproszeni zawodnicy i zawodniczki tenisa stołowego na wózkach z klas startowych 1-5 z Polski oraz goście z Czech, Ukrainy i Białorusi.

W turnieju TETRA TOP zawodnicy z klas startowych 1-2 grali systemem każdy z każdym, zwycięzcą okazał się Tomasz Jakimczuk- Start Zielona Góra reprezentant Polski, drugie miejsce zajął Andriej Mantula z Białorusi a trzecie miejsce wywalczył Piotr Sokalski IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W turnieju TOP 10 pierwsze miejsce zajął Maciej Nalepka IKS Jezioro Tarnobrzeg. Reprezentant Polski (klasa startowa IV), który w finale pokonał innego reprezentant Polski, Mistrz Europy 2013 (klasa startowa II), Rafała Czupera ze Startu Białystok 3:0.

Trzecie miejsce wywalczył Rafał Lis Szansa-Start Gdańsk, który pokonał Krzysztofa Żyłkę IKS Jezioro Tarnobrzeg (obaj reprezentanci Polski w klasie IV). Boris Travnícek szesnastolatek z Czech otrzymał puchar i nagrodę dla zawodnika zagranicznego (odkryty talent) a Andrzej Buczek IKS Jezioro Tarnobrzeg otrzymał nagrodę dla najstarszego zawodnika. Emilia Kotarska IKS Jezioro Tarnobrzeg dzielnie walczyła w grupie z zawodnikami i została uhonorowana pucharem oraz nagrodą rzeczową.

info: UM Tarnobrzeg