przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Policyjna akcja “sierpniowy weekend”

Sierpień 15, 2014 11:53 AM

Trwa policyjna akcja pod kryptonimem “Sierpniowy Weekend”. Potrwa ona do najbliższej niedzieli. Policjanci nasilą kontrole pojazdów, będą dbać o przejezdność dróg i płynność ruchu.

Najważniejszym zadaniem stawianym policjantom ruchu drogowego w dniach kumulacji ruchu na drogach jest wszechstronna pomoc kierowcom. Chodzi o zapewnienie przejezdności dróg, by ruch odbywał się płynnie, szczególnie w miejscach, w których tworzą się zatory.
Zadaniem nr 2 jest nasilenie kontroli i reakcja na wykroczenia, szczególnie te, które zagrażają bezpieczeństwu na drodze. W rażących przypadkach policjanci zatrzymywać będą prawa jazdy i kierować do sądów wnioski o ukaranie. Policjanci zwracać będą uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, spowolnionych warunkami ruchu. Tu kary będą wyjątkowo dotkliwe. Policjanci sprawdzać będą, czy kierowcy nie pili alkoholu i nie zażywali narkotyków.

W miniony czwartek na podkarpackich drogach policja odnotowała siedem wypadków, w wyniku których rany odniosło siedem osób. W pierwszy dzień trwania akcji nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

foto&źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>