Triathloniści rywalizowali w Sandomierzu

Już po raz szósty w Sandomierzu odbyły się VI Letnie Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie i VI Letnie Otwarte Mistrzostwa Ziemi Sandomierskiej w Triathlonie. Wydarzenie sportowe cieszyło się dużym zainteresowaniem triathlonistów z całej Polski oraz spoza jej granic. 142 zawodników stanęło na linii startu by rywalizować w trzech dyscyplinach składowych triatlonu: pływaniu, jeździe na rowerze oraz biegu.

Na początku rywalizacji triathloniści musieli wykazać się umiejętnościami pływackimi. Po pokonaniu 750-metrowego dystansu pływackiego, na zawodników czekała 20-kilometrowa trasa rowerowa Koprzywnica – Sandomierz. Ostatni odcinek, który musieli pokonać sportowcy to 5 km biegu. W trakcie zmagań sportowych na ostatnim etapie zawodnicy mogli napawać się pięknymi widokami nadwiślańskiego grodu, w sercu miasta kończyła się rywalizacja. Tegoroczne zmagania triathlonowe udało się ukończyć wszystkim zawodnikom, najlepsi zostali wyróżnieni nagrodami.

NAJLEPSI LEKARZE

W VI Letnich Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie, w kategorii kobiet do 35 roku życia zwyciężyła Agnieszka Bolesta z Warszawy, drugie miejsce zajęła Anna Jurkiewicz-Śpiewak z Tarnowa, trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Ohler z Gdyni.

W kategorii mężczyzn-lekarzy do 35 roku życia zwyciężył Michał Olesiejuk z Sandomierza, drugie miejsce zajął Łukasz Wieprzowski z Warszawy, na trzecim uplasował się Michał Kiełboń z Przeworska. W kolejnej kategorii wiekowej mężczyzn od 36 do 45 roku życia, na podium znaleźli się: Maciej Słodki z Płocka – miejsce pierwsze, Tomasz Pardygał z Krakowa – miejsce drugie, natomiast trzeci wynik osiągnął Michał Małysza z Lublina. Miejsca na podium w kategorii od 46 do 55 roku życia wywalczyli: Wojciech Jurasz z Poznania – pierwsze miejsce, Cezary Krzywicki z Jeleniej Góry – miejsce drugie oraz Lucjan Habieda z Frydman – miejsce trzecie. W kategorii powyżej 55 roku życia zwyciężył Romuald Pietrosiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, drugie miejsce zajął Piotr Mikołajczyk z Będzina, na trzecim uplasował Antoni Olesiejuk z Lubartowa.

NAJSZYBSI W MISTRZOSTWACH SANDOMIERZA

W V Letnich Otwartych Mistrzostwach Sandomierza w Triathlonie wśród kobiet, w kategorii do 35 roku życia pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Lipowska z Krakowa, drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Bolesta z Warszawy, trzeci z kolei wynik uzyskała Martina Kaltenreiner ze Steyr (Austria). W kolejnej kategorii kobiet powyżej 35 roku zwyciężczynią została Barbara Żukowska z Lublina, drugie miejsce zajęła Bożena Czerwińska z Sandomierza, trzecie miejsce wywalczyła Natasza Staniak z Rzeszowa.

W klasyfikacji mężczyzn w otwartych mistrzostwach, w kategorii do 35 roku życia najlepszy wynik osiągnął Kacper Kwiecień z Ostrowca Świętokrzyskiego, miejsce drugie wywalczył Daniel Polec z Pabneukirchen (Austria), na trzecim miejscu uplasował się Marcin Barszcz z Baranowa Sandomierskiego. W kategorii od 36 do 45 roku życia na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Madej z Brzeska, drugie miejsce zajął Tomasz Olszewski z Dębicy, trzecie miejsce wywalczył Sebastian Gogacz. W kolejnej kategorii wiekowej od 46 do 55 roku życia najlepsze wyniki uzyskali: Cezary Cenkała z Włodawy – miejsce pierwsze, Wojciech Jurasz z Poznania – miejsce drugie oraz Jacek Garbacik ze Stalowej Woli – miejsce trzecie. W kategorii powyżej 55 roku życia na pierwszym miejscu uplasował się Tomasz Klepacki z Warszawy, na miejscu drugim Ireneusz Bedyk z Sekanowa, miejsce trzecie zajął Krzysztof Polak ze Stalowej Woli.

Prócz wyróżnień dla najlepszych triathlonistów, przygotowano również nagrody specjalne, które otrzymali: najstarszy zawodnik – Piotr Mikołajczyk z Będzina oraz najmłodszy zawodnik – Jakub Jarzębak z Nowego Sącza. Wyróżniono również najlepszych sandomierzan. W męskim gronie najlepszy okazał się nim Wiktor Chabel, zaś wśród sandomierzanek najlepsza była Bożena Czerwińska. W tegorocznym triathlonie swoją doskonałą formę zaprezentowało liczne grono sandomierzan, a wśród nich: Monika Chmielewska, Mariusz Krasoń, Andrzej Krasoń, Michał Podsiadło, Michał Olesiejuk, Jarosław Jesionek, Mateusz Grębowiec, Jacek Sieroń, Dariusz Czerwiński, Robert Krzeszowski, Robert Bednarz.

foto&info: UM Sandomierz