Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Trójka zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w Mistrzostwach Świata w Chinach

Sierpień 19, 2014 11:18 AM

Trójka zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg Karolina Pęk, Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka będzie walczyła o medale w Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych. Zawody rozegrane zostaną w dniach 6-15 września w Chinach.

Kwalifikacje do udziału w ITTF Para Table Tennis World Championships 2014 wywalczyli w turniejach międzynarodowych w 2013 roku zdobywając medale i wysokie punktowane miejsca, co pozwoliło im zając wysokie miejsce na światowej liście rankingowej. Obecnie Karolina Pęk w klasie IX jest na 4 miejscu, Krzysztof Żyłka w klasie IV jest 11 a Maciej Nalepka w klasie IV jest na 16 miejscu.

- Jesteśmy jedynym klubem w kraju którego, aż trzech zawodników będzie reprezentowało Polskę na tak prestiżowej imprezie i to w roku, w którym nasz klub obchodzi jubileusz 10-lecia. Występ naszych zawodników w Chinach to doskonała promocja Tarnobrzega, regionu, klubu i sponsorów. Ich debiut w Mistrzostwach Świata to bardzo ważne, historyczne wydarzenie w historii tarnobrzeskiego klubu – mówi prezes IKS Jeziora Tarnobrzeg, Rajmund Zięba.

Lipiec, sierpień to bardzo pracowite miesiące i dalsza cześć przygotowań zawodników reprezentacji Polski w Tenisie Stołowym na obozach w Wiśle, Cetniewie, Austrii i w Rzeszowie. 31 sierpnia Reprezentacja Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych wylatuje do Chin.
Karolina Pęk w Mistrzostwach Świata w Chinach będzie walczyła w turnieju indywidualnym w klasie 9 i turnieju drużynowym w klasie 9-10 (skład polskiej drużyny Natalia Partyka, Karolina Pęk, Małgorzata Jankowska, Dajana Jastrzębska).

Maciej Nalepka i Krzysiek Żyłka będą walczyli o medale w turnieju indywidualnym w klasie 4 i turnieju drużynowym w tej samej klasie 4 (skład polskiej drużyny Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Rafał Czuper).

- Gratuluje „Naszej trójce” z IKS Jezioro Tarnobrzeg Karolinie, Krzyśkowi i Maćkowi bo to jest ich wielkie osiągnięcie, dzięki ciężkiej pracy na zgrupowaniach, obozach, treningach i ich talentowi, że są teraz w takim miejscu gdzie nie jeden sportowiec chciałby się znaleźć czyli przed debiutem w Mistrzostwach Świata. Jesteśmy już z Was dumni i trzymamy kciuki by poszło jak najlepiej. Marzymy o medalu bo szans medalowych jest kilka ale jest to sport i w sporcie różnie bywa więc nie ma co planować. Gratuluje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy uzyskali kwalifikacje (8 kobiet i 10 mężczyzn) a jest to najlepszy wynik w historii startów polskiej reprezentacji w imprezie o tak wielkiej randze – Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg

Skład Reprezentacji Polski Osób Niepełnosprawnych na 2014 ITTF Para Table Tennis World Championships – 6-15 września 2014 roku, Beijing, Chiny.

Zawodniczki:
Dorota BUCŁAW klasa 1 (Start Bielsko – Biała);
Dajana JASTRZĘBSKA klasa 8 (Start Katowice);
Karolina PĘK klasa 9 (IKS Jezioro Tarnobrzeg);
Małgorzata JANKOWSKA klasa 9 (IKS AWF Warszawa);
Natalia PARTYKA klasa 10 (Szansa-Start Gdańsk);
Krystyna SIEMIENIECKA klasa 11(UKS Nowa Sól);
Dorota NOWACKA klasa 11(TKS Opoka Trzebinia);
Monika DOBKO klasa 11(Sprawni Razem Częstochowa);

Zawodnicy:
Rafał CZUPER klasa 2 (Start Białystok);
Krzysztof ŻYŁKA klasa 4 (IKS Jezioro Tarnobrzeg);
Maciej NALEPKA klasa 4 (IKS Jezioro Tarnobrzeg);
Piotr GRUDZIEŃ klasa 8 (Start Zielona Góra);
Marcin SKRZYNECKI klasa 8 (Start Zielona Góra);
Patryk CHOJNOWSKI klasa 10 (KS Dekorglass Działdowo);
Sebastian POWROŹNIAK klasa 10 (Start Radom);
Igor MISZTAL klasa 10 (Start Skierniewice);
Kamil BAŁUSZEK klasa 11(TKS Opoka Trzebinia);
Damian SŁOCIŃSKI klasa 11(Sprawni Razem Częstochowa);

Trenerzy:
Elżbieta MADEJSKA, Marek BIERNAT i Andrzej OCHAL;
Fizjoterapeuci:
Dorota KUBICKA, Aleksander WIETESKA;
Lekarz ortopeda:
Jacek MALESZA

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>