Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zakończyła się XXIV edycja Festiwalu Muzyka w Sandomierzu

Wrzesień 2, 2014 12:39 PM

Finałowy koncert XXIV cyklu Muzyka w Sandomierzu odbył się w sobotę 30 września br., w zabytkowej przestrzeni Bazyliki katedralnej. Podczas pierwszej części koncertu tradycyjnie wystąpili młodzi soliści ze specjalnie przygotowanym na okazję koncertu finałowego repertuarem. Druga część koncertu upłynęła także pod znakiem doskonale współgrającej z wnętrzem świątyni muzyki kameralnej, do instrumentalistów z Oktetu Quatro Corde dołączyła sopranistka Irena Kluczkowska.

Jako pierwsza swój muzyczny talent zaprezentowała soliska Katarzyna Nowicka grająca na flecie, wykonała ona koncert G-dur na flet (Ch. W. Glucka) na flet część I i II. Drugim solistą koncertu „Cudowne dzieci” był Cezary Sagan, który uczy się w klasie trąbki i wykonał koncert na trąbkę i smyczki V. Schelkova. Niezwykle wymagający utwór skomponowany na flet wykonała Gabriela Ziniewicz. Jako kolejny zaprezentował się Łukasz Targowski z utworem Th. Hocha – Der Liebestraum – fantazja na trąbkę i smyczki. Piątym i ostatnim solistą pierwszej części koncertu był Kamil Pomykała – klarnecista, który wykonał koncert B-dur na klarnet K. Kurpińskiego.

W drugiej części koncertu w świątyni rozbrzmiała Muzyka Baroku czyli Wirtuozerskie Arie na sopran i smyczki. Oktetowi Quarto Corde towarzyszyła wybitna sopranistka Irena Kluczkowska. Śpiewaczka zabrała słuchaczy w muzyczną podróż po dziełach klasyków: Vialdiego, Handela i Pergolese’a. We wspólnym repertuarze znalazły się m.in.: Pieta Signore! Stradella, Salve Regina Pergolese’a, Verdo con mio di letto Vivaldiego, aria Morgana Handel’a.

Zamknięcia XXIV Festiwalu Muzyka w Sandomierzu dokonał burmistrz Sandomierza, który złożył na ręce Woytka Mrozka dyrektora artystycznego festiwalu podziękowania dla wszystkich artystów występujących podczas tegorocznej edycji Muzyki w Sandomierzu oraz zaprosił słuchaczy na kolejną, XXV odsłonę sandomierskiego święta muzyki.

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>