Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sukces w Mistrzostwach Świata zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg

Wrzesień 19, 2014 9:43 AM

Z Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Pekinie Reprezentacja Polski wróciła do kraju z rekordową liczbą medali. Dwa medale srebrne w turnieju drużynowym i tytuły Wicemistrzów Świata wywalczyli zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Reprezentacja Polski zdobyła aż 10 krążków – trzy złote, sześć srebrnych i jeden brązowy medal,  co daje Polsce trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej całych zawodów po Chinach i Korei Południowej. Naszej reprezentacji udało się wyprzedzić takie potęgi w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych jak Francja, Ukraina czy Turcja.

Wicemistrzem Świata została drużyna mężczyzn w klasie 4 „wózki” w skład której weszli dwaj reprezentanci tarnobrzeskiego klubu Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka oraz Rafał Czuper ze Startu Białystok.

Natomiast drugi tytuł wicemistrzów świata wywalczyła drużyna kobiet w klasie łączonej 9-10 w składzie z Karoliną Pęk IKS Jezioro Tarnobrzeg, Natalią Partyką Szansa-Start Gdańsk, Małgorzatą Jankowską IKS AWF Warszawa oraz Dajaną Jastrzębską Start Katowice.

Drużyna mężczyzn w klasie 4 pokonała Australię 3:0, Egipt 3:2 i uległa Korei Południowej 1:3. Drużyna kobiet w klasie łączonej 9-10 w drodze do finału nie odniosła żadnej porażki. W fazie grupowej pokonała 3:1 Turcję, 3:1 Holandię, 3:0 Węgry. W półfinale wygrała 3:2 z Brazylią. Natomiast w finale uległa 2:3 reprezentantkom Chin. Tak nie wiele brakowało do wywalczenia złotego medalu.

Trójka naszych zawodników odniosła ogromny sukces w swoim debiucie w tak dużej imprezie sportowej jaką były Mistrzostwach Świata a dwa srebrne medale wywalczone w Pekinie to doskonała promocja Tarnobrzega, naszego regionu, klubu i sponsorów. Te dwa medale to kolejne medale w dorobku IKS Jezioro Tarnobrzeg a jest ich ponad 200 zdobytych w ciągu ośmiu lat startów zawodników w zawodach krajowych i międzynarodowych.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>