Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: PiS o współpracy samorządu miejskiego i wojewódzkiego z przedsiębiorcami (video)

Październik 31, 2014 6:09 PM

Tematem środowej konferencji prasowej tarnobrzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości była współpraca samorządu miejskiego i wojewódzkiego z przedsiębiorcami.

Obecny na konferencji Mariusz Głowacki wiceprezes Tarnobrzeskiej Izby Handlowej wskazywał na czynniki, które według niego powodują brak zainteresowania wśród przedsiębiorców inwestowaniem w Tarnobrzegu.

- Ostatnia sprawa to są wody opadowe i roztopowe, swego czasu miasto wprowadziło uchwałę, która nakazywała początkowo 50 przedsiębiorcom, ja to nazywam frajerom, płacenie haraczu za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych, tzn. to co spadnie nam z nieba. I znaleźli tych 50 frajerów, później kolejnych tam dokoptowali, w końcu jako jedyny ja nie płaciłem tego haraczu, zostałem podany do sądu przed Wodociągi jako wykonawcę tej uchwały. Później zebraliśmy się w grupie 10 przedsiębiorców, po to żeby zaskarżyć tą uchwałę, bo w międzyczasie miasto wprowadziło opłatę od dachów i ta główna opłata drastycznie wzrosła. Powiem tak obrazowo, jeżeli ja w danym lokalu płacę za wodę i ścieki 50 złotych, to opłata od dachów i parkingów wynosi 250 złotych. (…) to jest też dziwne, ponieważ miasta wkoło nie mają tego typu opłaty i przedsiębiorcy zyskują na tym. Podam przykład, jeżeli jeden z naszych przedsiębiorców który zaskarżył tą uchwałę płacił 18 tysięcy złotych rocznie, to załóżmy przedsiębiorca ze Stalowej Woli, Sandomierza czy Nowej Dęby może te pieniądze przeznaczyć na kolejne etaty, reklamę, w ogóle na rozwój – mówił Mariusz Głowacki, dodając że uzyskał nieprawomocny wyrok w tej sprawie. – 12 sierpnia br Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok stwierdzający że zaskarżona uchwała została uchwalona z naruszeniem prawa, ponadto zasądza na rzecz skarżących zwrot pieniędzy które myśmy ponieśli, tutaj dla Wodociągów będzie to duży ubytek, do oddania ponad 3 mln zł (…) – więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

2 Responses to Tarnobrzeg: PiS o współpracy samorządu miejskiego i wojewódzkiego z przedsiębiorcami (video)

  1. Rozum Odpowiedz

    1 listopada 2014 at 09:12

    To raczej nie jest w porządku, że okoliczna Stalowa Wola, Nowa Dęba i Sandomierz i nie wprowadziły podatku od wód opadowych a Tarnobrzeg – miasto przyjazne inwestorom je wprowadziło. Jeżeli wodociągi oddadzą choćby te 3 miliony lokalnym firmom to faktycznie gościu ma racje, że reszta to frajerzy a zarządzający miastem szanowni radni i prezydent uchwalający tą uchwałę mądrze nie postąpili. Fakt, będą mieli więcej pieniążków w kasie miasta na gwiazdy Dni Tarnobrzega czy inne igrzyska ale jednocześnie dają czerwone światło dla nowych inwestorów a tych co są wycisną ile się da. Dlaczego przewodniczący RM Tarnobrzeg Dariusz Kołek inwestuje w Stalowej W.? Prywatny przedsiębiorca potrafi liczyć swoje pieniądze i wie gdzie zapłaci mniejsze podatki.

  2. kibic Odpowiedz

    2 listopada 2014 at 10:00

    ale numer, ale opłaty te wprowadził prezydent Dziubiński, Wójtowicz i …Stasiak. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>