przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W czwartek 13 listopada rozprawa Marcin Piasek przeciwko Norbertowi Mastalerzowi, zapraszamy na relację video-live

Listopad 12, 2014 1:26 PM

Kolejna sprawa w trybie wyborczym w tarnobrzeskim sądzie odbędzie się w czwartek 13 listopada. Marcin Piasek kandydujący do Rady Miasta pozwał Norberta Mastalerza, urzędującego prezydenta miasta starającego się o reelekcję. Jak poinformował nasz portal Marcin Piasek, sprawa odbędzie się w czwartek 13 listopada o godz.12.40 w tarnobrzeskim sądzie, w sali numer 213.

O motywach swojego postępowania pisze M. Piasek w oświadczeniu, przesłanym na adres redakcji. Pełną treść oświadczenia prezentujemy poniżej.

Tego rodzaju polityka informacyjna urąga obywatelom”

W odpowiedzi na oczernianie mnie przez prezydenta Tarnobrzega, wniosłem do Sądu Okręgowego o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym. Norbert Mastalerz stwierdził, że jestem autorem kłamliwej informacji o dopraszaniu się przez niego, nazwania jednej z ulic w mieście jego imieniem. Wypowiedź ta miała na celu dyskredytację mnie, nie tylko jako dziennikarza ale przede wszystkim jako kandydata do Rady Miasta Tarnobrzega. W tej sytuacji jestem zmuszony chronić swoje dobra osobiste na podstawie art.111 par. 1 Kodeksu wyborczego. Sam prezydent Mastalerz nie kwestionuje wypowiedzianych przez siebie słów. Podawana przeze mnie informacja nie może być więc kłamliwa. Co prawda w wydanym przez siebie oświadczeniu zmienił trochę wypowiedziane na sesji słowa np. z “mam tylko prośbę” na “mam nadzieję”. Przypomnijmy więc dla jasności cały jej fragment. Był on podsumowaniem 40 minutowego wystąpienia, dotyczącego rzekomych sukcesów w zagospodarowaniu Jeziora Tarnobrzeskiego:
„Ja mam tylko prośbę, jak kiedyś, któryś z radnych, który chciałby podpalić nasze miasto a mnie zdrowia braknie, żeby radny Uziel, który tutaj nas komplementował za ten projekt, z radnym Motyką, wystąpili z wnioskiem o to, żeby jedna z bocznych ulic była mojego imienia. Bocznych, nie głównych, nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jako docenienie moich wysiłków stania na mównicy i przekonywania radnych, których się nie da przekonać, że za 15 lat nieodpłatne przejęcie akcji Kopali Siarki Machów S.A, będzie jednym z ważniejszych wydarzeń gospodarczych, obok tego że park technologiczny zapełni się firmami”.
Ja nie oceniam czy ta prośba była “ironicznym żartem”, jak po jej nagłośnieniu, wyjaśniał prezydent, a jedynie stwierdzam fakt oczywisty jej zaistnienia. Dodam, że zbulwersowanych tym jest wielu mieszkańców których odwiedziłem w ich domach w czasie kampanii wyborczej. Wyrazy oburzenia wyraził również Zbigniew Młodawski, kandydat na prezydenta Tarnobrzega. “Nie wierzę, że społeczeństwo ponownie wybierze człowieka, który domaga się od radnych, by ustanowili ulicę jego imienia, któremu dzieci w przedszkolach malują portrety. To powrót do mrocznych lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku” – mówi w wywiadzie dla Echa Dnia.

„Tego rodzaju polityka informacyjna urąga obywatelom”

Składając ten pozew, chcę w ten sposób zwrócić przede wszystkim uwagę na coraz większą arogancję w sprawowaniu władzy przez Norberta Mastalerza i braku odpowiedzialności za wypowiadane słowo. Takie publicznie wypowiedzi, za które płacą podatnicy, obracane w żart po ich nagłośnieniu przez media, są co najmniej niestosowne. Szczególnie w obliczu bardzo trudnej sytuacji w jakiej znajduje się miasto i wielu jego mieszkańców.
Za podsumowanie niech posłuży, bo trudno o lepsze, ocena jaką rok temu wydało Centrum Monitoringu Wolności Prasy działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Dotyczyła ona polityki informacyjnej prowadzonej przez prezydenta Norberta Mastalerza: „Pragniemy zwrócić uwagę, że tego rodzaju polityka informacyjna urąga obywatelom, jest sprzeczna z dobrym obyczajem, jak i zagwarantowanym Konstytucją RP prawem obywateli do bycia informowanymi o działalności władz publicznych”.

Marcin Piasek
dziennikarz niezależny

Link do wypowiedzi Norberta Mastalerza na sesji Rady Miasta w dniu 25.09.2014
http://tv.tarnobrzeg.pl/2014/10/lxiv-sesja-rady-miasta-tarnobrzega/
Początek: 3 godz. 50 min. 50 sek.

Link do oświadczenia na blogu:
http://norbertmastalerz.blog.onet.pl/2014/10/21/karmia-nas-hucpa/

Z TEGO WYDARZENIA PLANUJEMY PRZEPROWADZIĆ RELACJĘ VIDEO-LIVE. POCZĄTEK GODZ.12.40.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>