Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Przedsiębiorca A.Rak: Od przewodniczącego D.Kołka nie oczekiwałem pomocy osobistej (…), mam prawo do rozpoznania mojej sprawy na podstawie przepisów i procedur

Listopad 17, 2014 5:01 PM

Do wypowiedzi przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega Dariusza Kołka, udzielonej podczas piątkowej konferencji prasowej (link) odniósł się tarnobrzeski przedsiębiorca Arkadiusz Rak. Poniżej prezentujemy oświadczenie, jakie przesłał nam drogą e-mailową.

Pytanie i odpowiedź Dariusza Kołka w 19 minucie zamieszczonego materiału(18:45).

” Szanowni Państwo,

Moje oświadczenie z dn.12.11.2014, jako odpowiedź na konferencje UM, miało być ostatnim w tej sprawie. Niestety politycy nie pozwolili mi na to.
Zostałem zmuszony wypowiedzią Pana Kołka na konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej do ostrej reakcji na taką hipokryzję i cynizm ze strony Pana Przewodniczącego Rady Miasta.
Z góry dziękuję za przekazanie tych faktów opinii publicznej.

Z poważaniem.
Arkadiusz Rak

Oświadczenie

Niniejszym zdecydowanie zaprzeczam wypowiedzi Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzeg Dariusza Kołka tyczącej się pomocy, której rzekomo udzieliłby mi, gdybym o nią poprosił oraz tego, że nikt go o sprawie nie poinformował. Otóż właśnie o tę pomoc zwróciłem się do Rady Miasta w dniu 07.12.2012, wnosząc oficjalnie, w oparciu o obowiązujące przepisy art. 227 oraz 229 pkt 3 KPA skargę na niezałatwienie w terminie przez Prezydenta Miasta Tarnobrzeg sprawy ABI.III.6730.10.2012 oraz przewlekłe prowadzenie postępowania w tej właśnie sprawie /dotyczy inwestycji Mrówka PSB/. W załączniku przesyłam kopię tego pisma sporządzonego przez mojego pełnomocnika Panią adwokat Anetę Jaworską.

Skarga ta nie została rozpoznana merytorycznie przez Radę Miasta, natomiast otrzymałem wówczas od działającego jej imieniem Przewodniczącego – Dariusza Kołka pismo, w którym poinformował mnie, że skargę moją przekazał do rozpoznania Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu. Sami Państwo widzą, że rzetelnie chcieliśmy poinformować Radnych o realiach inwestowania w Tarnobrzegu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy oglądałem konferencję prasową PO, na której Pan Kołek powiedział, cytuję „ Ja nie wiedziałem o tym fakcie, słyszałem kiedyś, jak byłem w architekturze, że coś chodziło o poszerzenie drogi, czy prawoskręt tego przedsiębiorcy. On nie chciał bodajże współpracować z Gminą na temat prawoskrętu, czy lepszego dojazdu do tego miejsca.”

Twierdzenie Pana Dariusza Kołka, że nie zwróciłem się do niego o pomoc jest nieporozumieniem, gdyż nie oczekiwałem od niego pomocy osobistej, ani tym bardziej prywatnego wstawiennictwa. Nie rozumiem też, w jakim charakterze miałem się do niego zgłosić, w jakim celu, i co mógłbym takim sposobem uzyskać. Jako zwykły obywatel miałem i mam prawo do rozpoznania własnej sprawy na podstawie obowiązujących przepisów i procedur, w zwykłym toku czynności i w rozsądnym terminie, przy czym termin rozpoznania sprawy jak moja jest określony przepisami – wynosi jeden miesiąc. Twierdzenie, że gdybym się zgłosił do jednego z pracowników Urzędu Miasta osobiście, to mógłby mi on w zastanym stanie rzeczy pomóc jest skandaliczne i sięga poziomu, którego żaden urzędnik sięgnąć nie powinien.

W tej sytuacji nie może się nie nasuwać sugestia co do sposobu, w jaki Pan Dariusz Kołek inwestuje. Być może osobiste stawiennictwo u procedujących urzędników jest normą i zwykłą formą załatwiania spraw w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg, ale ja o tym nie wiedziałem, nie wiem, i nie chcę wiedzieć. Wierzę natomiast, że moje sprawy będą załatwiane na podstawie obowiązującego prawa. Twierdzenie obecnie, że wprowadzałem niepotrzebny konflikt jest wielkim nieporozumieniem, bo korzystanie z przysługujących środków prawnych konfliktu żadnego nie stwarza, jest zwykłą i każdemu obywatelowi dostępną formą uzyskania ochrony prawnej w sytuacji, gdy jej potrzebuje. Pan Dariusz Kołek dziś nie pamięta, albo raczej nie chce pamiętać, że brał udział w tym postępowaniu, i że udział ten niestety sprowadził się do zatuszowania niewydolności procesowej Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza.”

Skarga do Rady Miasta

18 Responses to Przedsiębiorca A.Rak: Od przewodniczącego D.Kołka nie oczekiwałem pomocy osobistej (…), mam prawo do rozpoznania mojej sprawy na podstawie przepisów i procedur

 1. mieszkaniec Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 17:40

  Masakra. Przewodniczący Rady Miasta, szef(?) lokalnej Platformy Obywatelskiej, patryiota lokalny. Mówi do kamery, że nie wiedział a dokumenty mówią że wiedział. Więc co? Zapomniał że wiedział??? Kłamstwo ma krótkie nogi.

  • tropiciel idiotologii Odpowiedz

   22 listopada 2014 at 15:02

   Dziwi mnie tylko kto na Kołków zagłosował.Jak widać to obły kłamca!!!Przedsiębiorca który jest przewodniczącym Rady Miasta i inwestujący w Stalowej Woli(sic!!!) jest tylko przykładem hipokryzji i obłudy.A na plakatach miał “inwestycyjne” slogany podobnie jak jego nieudaczna żona.Czyli inwestycje tak!!- ale w Stalowej Woli,miejsca pracy ?- owszem tak ,ale w Stalowej Woli!!!Czyżby w tym kraju mieszkały same głupki?

 2. Anzelm Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 18:21

  Szok!!! Panie Przewodniczący jak można tak perfidnie kłamać???? taraz chyba nikt nie powie, że oświadczenia Pana Raka “to brudna kampania wyborcza”. Załączone pismo potwierdza hipokryzję obecnej władzy.

 3. Szpak Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 18:56

  Podczas tej samej konferencji Kołek obiecał,że gdy zostanie wybrany na nast ępną kadencję to zainwestuje w Tarnobrzegu i stworzy ponad tysiąc miejsc pracy!Trzymamy za słowo panie Kołek!Wszystko jest jak zawsze udokumentowane i będziemy rozliczać za ten tani populizm.Słowo się rzekło….

 4. wyborca Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 19:18

  o rzesz k. ale smród!!!!!! za chwilę Urząd Miasta, Platforma i przewodniczący Kołek napiszą czy powiedzą, że to kolejny element brudnej kampani wyborczej. Gdyby to wyszło kilka dni przed wyborami to pana Kołka w radzie miasta by nie było. Dla mnie powinien sam zrezygnować.

  • zdziwiony Odpowiedz

   22 listopada 2014 at 15:03

   Rada Miasta dla kłamcy? Noż toż to szok!!!!!!!!!!!!!!

 5. quatros Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 19:49

  Qurwa to czyste bicie piany jak mógł nie wiedzieć ,zresztą sam inwestuje i jego żona w Stalowej a nie w Tebeku -cynizm i buta,dlaczego ten pan jest przewodniczącym ,niech startuje w Stalowej za te nawiązki

 6. janusz Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 19:59

  Inwestuje w Stalowej bo wie ze w tbg sie nie oplaca ot i cala prawda.

 7. olaf Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 22:12

  No No Darka to chyba rudy wstretny tusk szkolił gafdane to ma nono

 8. Szpak Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 22:19

  Oto loża sklonowanych Pinokiów, patrz wyżej. Im głośniej krzyczy do nas Kołek , tym bardziej mu nie wierzę.

 9. olaf Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 22:26

  Panie Darku jak tak Pan inwestuje wszedzie to czemu omija !!! miasto Tarnobrzeg!!!inwestuje Pan w krakowie stalowej woli ale nie Tarnobrzegu????????Bo to miasto ma Pan dalko w d…..

 10. olaf Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 22:40

  Prawda jest taka zeby startowac na radnego lub ogólnie wejsc w Poltyke trzeba być krętem oszustem kłamcą bez honoru bo ludzie uczciwi z honorem nie maja czego szukać w polityce taka jest prawda ….Ludzie Ci pluja ty sie ocierasz i mówisz ale dzis deszcz pada…..

 11. Juli Odpowiedz

  17 listopada 2014 at 23:46

  Panie przewodniczący Kołek, jesli ma pan choć odrobine honoru to powinien pan natychmiast zrezygnować z mandatu radnego. Zakłamanie, cynizm, a nawet zwykła bezczelność i tanie cwaniactwo biją od pana na kilometr.Niech się pan wynosi do Stalowej albo gdziekolwiek i łapy precz od Tarnobrzega!
  Jest pan tak dyrny że nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo sie pan skompromitował i osmieszył na tej konferencji!!!! Won!

 12. Rolo Odpowiedz

  18 listopada 2014 at 00:02

  Pan Rak zachowuje się jakby spadł z księżyca a nie od ponad dwóch dekad prowadził firmę.

 13. kk Odpowiedz

  18 listopada 2014 at 07:57

  No dobrał sobie Kołek “experta” z jego lewej strony – emeryt górniczy szuka jak dorobić do emeryturki? Porażka!!!!!!!!!!!!!!!

 14. kk Odpowiedz

  18 listopada 2014 at 11:41

  Jest kołek,Dybus a ten trzeci to ochroniarz?

 15. Przedsiębiorca Odpowiedz

  19 listopada 2014 at 20:09

  Panie Kołek ŚP GENOWEFA Paszta wiedziała co robiła (trochę Mi opowiedziała o Panu) a Pan Nie inwestuje W Tbg TYLKO zarabia NA Tbg a działkę na Sikorskiego chcesz Pan Tesco sprzedać.Wał nie galeria!Tesco może i da zatrudnienie ale za 1280zł KPINA.Nie takich rządzacych to Miasto potrzebuje.

 16. Drobny Handlarzyk Odpowiedz

  19 listopada 2014 at 20:21

  Jeden powie sto drugi powie sto…. P Kołek Oszczędż Pan wstydu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>