Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Tarnobrzegu powstaną jednak wieże dla jerzyków

Marzec 6, 2015 3:55 PM

Jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego miasta Tarnobrzega “Oto wieża dla jerza”, zostanie jednak zrealizowany w takiej postaci, jaką wybrali mieszkańcy.  Prezydent Kiełb wycofał się z wcześniejszego planu zmodyfikowania projektu i zastąpienia dwóch wież z budkami lęgowymi, samymi budkami – o sprawie pisaliśmy tutaj.

- Jest to projekt zaakceptowany przez naszych mieszkańców, a zatem pan Prezydent szanuje wolę Tarnobrzeżan i nie chce ingerować w sposób realizacji przedsięwzięcia – wyjaśnia NadWisłą24.pl rzecznik prezydenta, Renata Domka. – Po konsultacjach z autorami projektu zapadła decyzja, że w mieście powstaną wieże dla jerzyków. Ich lokalizacja także zostanie uzgodniona wspólnie z nimi – dodaje.

- Ponieważ te wieże na pewno nie powstaną przed tym sezonem lęgowym ze względu na formalności związane z ich budową, przetargiem, pozwoleniem itp. podczas konsultacji w magistracie zaproponowałem aby jedna z wież była mniejsza i liczyła mniej budek co pozwoliło by na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy – mówi Piotr Morawski, autor projektu. – Za te zaoszczędzone pieniądze wsparte ewentualnym dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zaproponowałem aby magistrat zakupił same budki i powiesił je na budynkach komunalnych. Te budki mogłyby być powieszone jeszcze przed tegorocznym sezonem lęgowym jerzyków, dzięki temu być może już w tym roku jerzyki mogłyby nas wspomóc w walce z komarami – dodaje.

12 Responses to W Tarnobrzegu powstaną jednak wieże dla jerzyków

 1. wels5 Odpowiedz

  6 marca 2015 at 16:17

  Jerze górą!

 2. Beee Odpowiedz

  6 marca 2015 at 21:08

  Obsrał się kiełki ale i tak wystarczyło żeby zobaczyć jakim jest ignorantem

 3. obywatel Odpowiedz

  7 marca 2015 at 07:57

  Bardzo źle według mnie. Powinno się ponownie rozważyć projekt, gdyż merytorycznie jest nieprzemyślany, a już na pewno nie skonsultowany z mieszkańcami. Bądźmy szczerzy, kto tak naprawdę chce takich wielkich wież? Wszystko co przeczytałem, to tylko wypowiedzi jakichś ideologicznych spamowców, jakaś jałowa dyskusja bez argumentów, lecz z wyzwiskami, lub wypowiedź autora z którym i tak nie można podyskutować, bo niby jak? Dodam, że sam autor projektu w swoich wypowiedziach nie pała chęcią rozmowy z kimkolwiek.
  Nie negujmy przejawów zdrowego rozsądku, tylko podejdźmy twórczo do sprawy i racjonalnie.
  .
  Same projekty obywatelskie przed oddaniem do głosowania powinny być konsultowane ze specjalistami oraz mieszkańcami. Wszyscy wiemy, że jakiś projekt musi zostać wybrany, nawet jeśli udział w wyborach projektu byłby na poziomie 100 osób. . .

  • WYBORCA Odpowiedz

   8 marca 2015 at 08:54

   Ponownie rozważyć projekt wież? Skąd obywatelu się urwałeś? Idąc Twoim tropem może powinniśmy ponownie rozważyć czy radni i prezydent zostali przemyślanie wybrali? Piszesz kto tak naprawdę chciał takich wielkich wież? To ja zapytam kto tak naprawdę chciał takiego prezydenta oraz takich a nie innych radnych? Odpowiedź jest jedna z którą każdy się zgodzi: WYBORCY którzy poszli głosować. Dziś po fakcie masz w dupie wolę wyborców twierdząc, że projekt był nieprzemyślany merytorycznie. Teraz po fakcie piszesz o jałowej dyskusji bez argumentów. Przesłuchaj wypowiedzi prezydenta na temat tego projektu to usłyszysz jałową wypowiedź z idiotycznymi argumentami aby przeforsować swoje kontrowersyjne założenia. Piszesz że “z autorem nie można podyskutować, bo niby jak?” Pod tekstem pt: “Decyzją prezydenta Kiełba w mieście nie powstaną wieże dla jerzyków. Będą tylko budki” na tym portalu autor publicznie odpowiada na niektóre komentarze.

   • Obywatel Odpowiedz

    8 marca 2015 at 22:46

    Nie przypominam sobie bym pozwalał na spoufalenia Panie ‘Wyborca’. Na początku wiec proszę o poszanowanie tego, bo kolegami najpewniej nie jesteśmy.
    Druga rzecz, dziękuję za odpowiedź, chodź wolałbym przeczytać Pańską wypowiedź bez zbytnich kolokwializmów.
    W odpowiedzi na Pańskie zarzuty chciałbym zaprzeczyć, że niby nie obchodzą mnie glosy wyborców-jest to oszczerstwo. Po prostu uważam, że jak sam pomysł jest ciekawy, to wciąż nie jest idealny. No i to, że wyborcy wybrali budowę wież nie oznacza to, że mieszkańcy tego chcą- a już szczególnie w takiej formie i za takie pieniądze.
    Z autorem kontaktu nie ma-to jest fakt. Jeśli odpowiada na niektóre komentarze, to jest to tylko wygodna manipulacja, a nie twórcza dyskusja.
    Kolejnym faktem jet to, że jeśli już wybraliśmy prezydenta, to powinniśmy z nim współpracować, a nie walczyć z nim, bo jest to zwyczajnie głupie. To co prezentuje sobą Pan, Panie ‘Wyborca’ oraz gro osób, to zwykły populizm. Gdzie argumenty, lub propozycje, albo własne zdania na jakiś temat. Nie potrafi Pan prowadzić dyskusji- popełnia Pan podstawowe błedy. Proponuję poczytać trochę i doedukować się zanim zacznie Pan pisać na publicznych forach.
    A i proszę ponownie o kulturę wyowiedzi.

    • tarnobrzeżanin Odpowiedz

     9 marca 2015 at 00:00

     przyglądam się dyskusji na temat wież gdyż z przekonaniem głosowałem na ten projekt. Jest dużo argumentów za i przeciw tym wieżom. Zagłosowałem na wieże ponieważ nikt nie zgłosił innego ciekawego projektu pro-ekologicznego. Pan “Obywatel” twierdzi, że z prezydentem trzeba współpracować. Wszyscy dobrze wiedzą jak mieszkańcom współpracowało się z byłym prezydentem przez ostatnie 4 lata. Obecny prezydent również nieciekawie zaczął rządy w mieście. Przykładem jest choćby ten projekt(polityka mnie nie interesuje) Oglądałem mało merytoryczną wypowiedź prezydenta na ten temat. Gdyby nie ten autor projektu, z którym jak pisze Obywatel “kontaktu nie ma” to z naszego miasta śmiała by się cała Polska. Samorząd Tarnobrzega zawiesił by na budynkach 180 budek dla ptaków za 75 tysięcy złotych w imię oszczędności…

     • Obywatel

      9 marca 2015 at 07:45

      W większości się z Panem zgadzam, lecz uważam, że wyłożenie tylu pieniędzy na ogromne (w porównaniu z budką) wieże w których nie ma pewności, że owe jerze zamieszkają, również sprawi, że Tarnobrzeg będzie pośmiewiskiem. Osobiście chciałbym znaleźć złoty środek, lecz brak mi wystarczającej wiedzy w temacie ornitologii, dlatego mówię o braku kontaktu z autorem.
      Co do Pana Prezydenta, to uważam, że przejawia obecnie wolę współpracy. Sam sprawia wrażenie, że czyta fora i zapoznaje się z opinią na swój temat oraz zrezygnował ze swojej decyzji z powodu sprzeciwu obywateli, co w moim mniemaniu jest przejawem otwartości-przynajmniej na razie. Dlatego apeluje o współprace by tego nie pogrzebać. Łatwo jest zniechęcić, gdy w koło się ruga kogoś. Pan Mastalerz był beznadziejnym, dwulicowym ignorantem i nie chciałbym by to powróciło, stąd we mnie takie otwarcie na Pana Kiełba.

 4. Rika Odpowiedz

  7 marca 2015 at 22:19

  Oj Panie Kiełb! Albo się ma jaja albo nie. Jak się podejmuje decyzję to się ja realizuje. Nie można nie a potem tak. Cieniusieńko ta Pańska kadencja się na samym stracie toczy.

 5. sekretarz Odpowiedz

  8 marca 2015 at 23:40

  mam wrażenie że “Obywatel” to prezydent Kiełb i próbuje się sam usprawiedliwić hahaha

 6. obserwator ptaków Odpowiedz

  9 marca 2015 at 08:44

  Co stoi na przeszkodzie tarnobrzeskim urzędnikom wygospodarować kilka tysiecy złotych i podobnie jak gmina Baranów Sand. napisać wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie, który dofinansowuje tego typu projekty w 70%? Praktycznie za darmo można powiesić dodatkowych 100 czy 200 budek dla jerzyków. Widać na forach i w komentarzach czego chcą mieszkańcy. Skoro prezydent je czyta to powinien również znać temat dramatu parkingowego na tarnobrzeskich osiedlach. 1400 nowych parkingów ekipy Mastalerza nie rozwiązało problemu.

 7. ALkoHolik Odpowiedz

  10 marca 2015 at 08:35

  W dobrej wierze nie wierze w wieże w której będą siedziec jerze!!!

 8. wels5 Odpowiedz

  10 marca 2015 at 19:37

  Teraz trzeba wysłać zaproszenia do tych jerzyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>