Tarnobrzeskie tenisistki z 24. tytułem Drużynowego Mistrza Polski! (fotoreportaż oraz video HD)

W fantastycznym stylu tenisistki KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg sięgnęły po 24. tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Podopieczne trenera Nęcka nie dały żadnych szans rywalkom z Sochaczewa, wygrywając finałową rywalizację bez przegranej partii i tracąc w dwumeczu zaledwie dwa sety.

W rewanżowym spotkaniu które rozegrane zostało w Tarnobrzegu, pierwszy punkt na wagę złotego medalu zdobyła dla gospodyń Han Ying, która bez problemów poradziła sobie z Agatą Pastor, pozwalając rywalce na ugranie zaledwie 12 punktów w całej partii. Znacznie bardziej emocjonujące było drugie spotkanie, w którym przy stole spotkały się Li Qian i Katarzyna Grzybowska. Przy prowadzeniu „Małej” 1:0 drugi set padł łupem Grzybowskiej, w kolejnych lepszą okazała się jednak reprezentantka Tarnobrzega i do ostatecznego zwycięstwa gospodynie potrzebowały już tylko jednego punktu. Kropkę nad „i” postawiła Renata Strbikova, która w świetnym stylu ograła DONG Rui Fang 3:0.

Tarnobrzeżanki nie mają zbyt dużo czasu na świętowanie, bowiem już w najbliższy piątek czeka ich najważniejsze spotkanie w sezonie, rewanż w finale Pucharu ETTU. Ostatni raz tenisistki Zamku o Puchar Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego walczyły w sezonie 2012/13, gdzie musiały uznać wyższość drużyny Fenerbahçe Spor Kulübü Istambuł, przegrywając 1:3 i 0:3. W obecnym sezonie podopieczne trenera Nęcka są w bardziej komfortowej sytuacji, bowiem w pierwszym meczu finałowym wygrały we Francji z tamtejszym TT Metz 3:1 i do końcowego sukcesu potrzebują dwóch wygranych partii.