Dwa medale Karoliny Pęk wywalczone w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec

Tenisistka stołowa IKS Jezioro Tarnobrzeg Karolina Pęk walczyła w ostatnich dniach w Bayreuth w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec o medale i punkty do światowego rankingu. Karolina z turnieju wraca do kraju z dwoma medalami.

Medal brązowy Karolina wywalczyła w grze singlowej w klasie 9.  W rywalizacji grupowej zawodniczka IKS-u pokonała reprezentantkę Niemiec Sonje Scholten 3:0 i przegrała z Chinką Guiyan Xiong 0:3. W grze ćwierćfinałowej pokonała inną zawodniczkę z Chin Meng Liu 3:1 by w półfinale ulec 1:3 kolejnej Chince Li Na Lei. D

zięki znakomitej postawie w Niemczech reprezentantka Polski zdobyła kolejne punkty do rankingu światowego (obecnie 4 miejsce) co coraz bardziej zbliża ją do wywalczenia awansu do Igrzysk Paraolimpijskich w Brazylii w Rio de Janeiro 2016.

W rywalizacji drużynowej Karolina Pęk razem z Małgorzatą Jankowską reprezentowały Polskę w klasie 9, zdobyły srebro pokonując drużyny Holandii, Francji i drużynę niemiecko-tajlandzką po 3:0 oraz uległy 1:3 Chinkom.

Walka o Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro trwa, zawodnicy będą startować jeszcze w turniejach w Rumunii i Czechach oraz przygotowywać się do Mistrzostw Europy Danii w Vejle 9-18 października. Gratulujemy świetnego występu i kolejnej zdobyczy medalowej.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg