Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Kiełb: Więcej pieniędzy dla Siarki nie będzie (…). Zaproponowałem panu Dziedzicowi żeby zrezygnował z funkcji prezesa spółki (video)

Czerwiec 24, 2015 3:47 PM

- Zaproponowałem panu Dziedzicowi żeby zrezygnował z funkcji prezesa spółki – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Kiełb. – Ponieważ z panem Dziedzicem ta drużyna już żadnego sukcesu nie odniesie (…). Mówi się o progresie, przypomnę tylko że w tamtym sezonie Siarka była na trzecim miejscu, w tym sezonie jest na dwunastym miesiącu, także progres jest zauważalny ale chyba nie w tą stronę w którą kibice oczekują – dodał.

Temat piłkarskiego klubu Siarki Tarnobrzeg S.A. został przywołany podczas dzisiejszej konferencji prasowej w magistracie nie przypadkowo. Po zakończeniu drugoligowego sezonu pojawiły się informacje, iż klub nie ma pieniędzy, by kontynuować grę na tym poziomie rozgrywkowym w nadchodzącym sezonie. Stąd spotkania prezesa Siarki Dariusza Dziedzica z prezydentem Tarnobrzega o zwiększenie dotacji.

Dziś prezydent zapowiedział, że nie jest w stanie przeznaczyć więcej pieniędzy, niż to co było wcześniej deklarowane, czyli 600 tysięcy na cały rok. Na prośbę prezesa Dziedzica, na minioną rundę wiosenną Siarka otrzymała z tej sumy 420 tysięcy złotych, więc na przyszłą rundę jesienną ma otrzymać 180 tysięcy złotych.

- Większych pieniędzy tym sezonie nie będzie – powiedział dziś prezydent Kiełb. – Dzisiaj jeden z członków Rady Nadzorczej powiedział, że jeżeli miasto przeznaczy takie a nie inne pieniądze, to na radzie zostanie zgłoszony taki pomysł, żeby drużyna nie grała w II lidze, tylko z automatu zaczęła sezon od IV ligi. Pan prezes też w kuluarach jak się później dowiedziałem powiedział, że się nie da zastraszyć, i też zgłosi drużynę do IV ligi (…)

- Pan prezes chyba do końca nie rozumie jaka ciąży na nim odpowiedzialność, bo jeśli pan prezes i zarząd uważają, że mają tylko i wyłącznie trwać to będą trwać a Siarka będzie dzięki nim grać w IV lidze – kontynuował prezydent.

Zapytany, czy w przypadku dymisji prezesa Dziedzica, klub może liczyć na zwiększenie dotacji, prezydent zaprzeczył, dodał jednak, że na pozyskanie dodatkowych funduszy są inne sposoby.

- Dzisiaj rozmawialiśmy o możliwości dokapitalizowania spółki. Jeżeli zarząd zdecyduje się na wyemitowanie kolejnych akcji, miasto byłoby zainteresowane przejęciem części akcji, może nie 50% ale na tyle, żeby w jakiś tam sposób mogło współdecydować, jak klub ma funkcjonować. Część akcjonariuszy jest za, zarząd się okopał i może nie do końca jest tym zainteresowany – mówił Kiełb. – Jestem po rozmowie z jednym z przedsiębiorców, który obiecał wesprzeć klub kwotą 300 tysięcy złotych – dodał.

Prezes Dziedzic nie chciał komentować “na gorąco” słów prezydenta Kiełba – Ciężko mi to komentować, to jest coś niewiarygodnego – mówił w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl, dodając, że do sprawy się odniesie w oficjalnym oświadczeniu lub na konferencji prasowej.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

32 Responses to Prezydent Kiełb: Więcej pieniędzy dla Siarki nie będzie (…). Zaproponowałem panu Dziedzicowi żeby zrezygnował z funkcji prezesa spółki (video)

  1. siarkowiec Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 16:31

    K. zajebiście! Same dobre informacje.

  2. Rysiek Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 16:32

    Mariusz Stadnicki na prezesa, Maniek pora pełną gębą na salony !

    • Tomasz Odpowiedz

      24 czerwca 2015 at 17:39

      popieram

  3. Obcy Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 16:43

    Byle nie Wąsik bo to głównie likwidator i klubu nie stać na jego odprawy. Z tonu wypowiedzi mógłbym wnioskować że II liga to za mało dla obecnego prezydenta. Cokolwiek się zmieni jedno jest pewne – gorzej nie będzie(nie zakładając gry w IV lidze) Czy będziemy przegrywać wychowankami czy słono opłacanymi “zawodnikami” Przegrana to zawsze przegrana.

  4. Tomasz Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 17:42

    Dziedzic won, Stadnicki na prezesa, Gąsior do Korony, Tadeusz Krawiec na trenera :)

  5. Głosowałem na G. Kiełba ! Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 17:44

    Grzesiek Kiełb ! Grzesiek Kiełb ! Grzesiek Kiełb !

    Prezydentem ! Prezydentem ! Prezydentem !

  6. Brawo ! Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 17:48

    Grzesiu “zaimponił” mi :) Słowa dotrzymał.

  7. Przeczytajcie Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 18:00

    Zero pieniędzy dla piłkarzy z miasta niech płacą własciciele klubu czyli jego akcjonariusze . Stać ich bo to najbogatsi ludzie w mieście . I tyle w tym temacie.

    Przeczytajcie kto jest włascicielem :

    http://tyna.info.pl/siarka-zmienia-wlasciciela/

    • quatros Odpowiedz

      25 czerwca 2015 at 13:45

      No fakt zawsze mało i teraz kosztem zawodników chce się więcej!

  8. gitara Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 18:00

    ma facet jaja ! szacun !

  9. Kibic Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 18:36

    To już lepiej IV liga niż łaska i nie łaska Kiełba

  10. G. Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 20:54

    Bardzo dobrze ! KS Siarka pod przewodnictwem pseudoprezesa pana Dziedzica nie ma żadnej przyszłości.

  11. Tommy Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 22:59

    Ja bym tych 180 tysięcy też im nie dał. Dlaczego my podatnicy mamy dopłacać panu Jajecznicy i innym prywatnym właścicielom spółki akcyjnej na działalność ich “przedsiębiorstwa”? Ono nie przynosi żadnych korzyści dla miasta, które zresztą ma kupę innych, ważniejszych potrzeb, na które musi znaleźć pieniądze. Niech się więc sami utrzymają choćby w okręgówce i niech nie szantażują Tarnobrzeżan IV ligą, bo z górą 90% Tarnobrzeżan ma głęboko w dupie która to liga będzie. Jeśli miasto chce kupić akcje Siarki SA to nie powinno wpłacać tych 180 tysięcy. Miasto może mieć nawet wszystkie akcje i to za bardzo małe pieniądze – wystarczy zakręcić całkowicie kurek z kasą dla Siarki SA i poczekać (niedługo zresztą) na to aż ten cały zarząd ogłosi upadłość spółki. Bo przecież ani zarząd ani owi akcjonariusze się nie złożą i nie wpompują w tą spółkę tych tysięcy, które zarząd chce wyżebrać od miasta.

    • Lutek Narożniak Odpowiedz

      25 czerwca 2015 at 17:07

      MAM IDENTYCZNE ZDANIE !!!

  12. Wio Odpowiedz

    24 czerwca 2015 at 23:55

    A ta babcia koło niego to rodzina?

  13. kibic Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 09:08

    Żenada w wykonaniu pana prezydenta. Ta pani obok niego to kto?

  14. Michał Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 10:33

    Kibic..
    Skoro Siarka to WY ponoc, to zrzucicie sie i te 200 tysiecy uzbierajcie, a nie, że czekacie, aż miasto da tej spółce, a Wy będziecie mogli sobie pokrzyczeć na trybunach.

    • Lutek Narożniak Odpowiedz

      25 czerwca 2015 at 17:01

      ŚWIĘTE SŁOWA!!!

  15. quatros Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 13:41

    I bardzo dobrze niech zarząd weźmie się za robotę sama kasa z miasta to nie wszystko,dość finansowania baronów sportu w mieście piłkarze mają wielkie ,,G” a prezesi opływają w kasie i ulgach!

    • Lutek Narożniak Odpowiedz

      25 czerwca 2015 at 17:02

      JESTEM ZA !!!

  16. Magura Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 14:13

    Wyszła jedna wielka nieudolność zarządu klubu i akcjonariuszy.I niefachowość zarazem.Kto to widział,aby po każdej rundzie wymieniać ok.10zawodników?!Czemu ma to służyć?!Zkim ja jako kibic mam się identyfikować,skoro nie nadążam z poznawaniem zawodników!Zmieniać dobrego trenera,zajmującego 3miejsce to kolejny przykład trafnej decyzji.Klub dostał pieniądze z miasta w transzych zgodnych ze swoją sugestią.A teraz płacz,że za mało..To tam zarządząją analfabeci ekonomiczni,którzy nie potrafią liczyć ile im zostanie na rundę jesienną?!!!Pan Kiełb poszedał im na rękę,a ci zaprzepaścili szansę na awans i przejedli ogromne pieniądze!!!Czy była gorsza duzyna wiosną niż Siarka?Więc teraz bogaci akcjonariusze czas ruszyć zasiedziałe tyłki i pożebrać za kasą.I dobrze by było coś swoich pieniędzy zainwestować,ale wam nie o to chodzi,prawda panowie?

  17. Tomasz Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 15:28

    wchodze dzis co chwila tutaj żeby ujrzeć wiadomosć typu: prezes Dziedzic podał się do dymisji! ktoś wie czy sie doczekam?

  18. xyz Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 16:06

    Nie nie doczekasz się, a dlaczego miałby rezygnować? Tylko po to że ktoś ma taką zachciankę?.

  19. Lutek Narożniak Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 16:59

    BRAWO PREZYDENT!!!

  20. Żadnego kupowania akcji Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 17:04

    Nie dla sponsorowania zabawy Mastalerza i jego bogatych kumpli .

    http://tyna.info.pl/siarka-zmienia-wlasciciela/

  21. Tommy Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 17:06

    Niech sobie Jaśnie Wielmożny Dziedzic będzie dalej prezesem. Tylko, że tu będzie wtedy okręgówka jak nic :P A wszystko mieli pod nos podane na tacy za friko: stadion za kupę milionów z pieniędzy nas wszystkich wybudowany tylko dla nich (a można było zrobić lekkoatletyczny i dać skorzystać dzieciakom – pewnie na zawodach szkolnych większa frekwencja by była niż na derbach ze Stalową), dofinansowanie z miasta takie, że cała okolica zazdrościła, piłkarze z cholera wie skąd – chyba tylko Brazylijczyków brakowało. Signore Presidente Jajecznica ogłaszał już nawet że tu będzie I liga! :D I co? I ch…! A “barony” dalej chcą kasy od miasta – czyli od nas wszystkich. No to jak chcą kasy to niech nam sprzedadzą swoje akcje to będą mieć kasę (za akcje) a jak chcą dalej się piłka zajmować, no to mogą sobie ją kopać za stodołą – na własny koszt, a nie nasz, i na własną odpowiedzialność :P

    • Lutek Narożniak Odpowiedz

      25 czerwca 2015 at 17:10

      BRAWO TOMMY !!!

      • kibic Odpowiedz

        25 czerwca 2015 at 18:22

        Lutek kochasz Kiełba za jego nieudolne rządy? bo wchodzisz w tyłek.Każdy wie że to zemsta Kiełba,niech kaski nie daje,kibice mu odpłacą.Jeden rok i amen Kiełba,PiS pokaże kto tutaj rządzi a na pewno nie Kiełb.

        • Tomasz Odpowiedz

          25 czerwca 2015 at 19:43

          czemu kłamiesz że Kiełb nie daje kasy?
          Siarka jest w rękach Kołka, Niedbałowskiego, Mastalerza i innych bogaczy a biedny podatnik tarnobrzeski ma opłacać ich spółkę? haha wolne żarty

        • Lutek Narożniak Odpowiedz

          25 czerwca 2015 at 22:54

          Norbi ładował kasę i gdzie wylądował?! Jakoś go szalikowcy nie ocalili na fotelu więc nie strasz bo się zesrasz.

        • Lutek Narożniak Odpowiedz

          25 czerwca 2015 at 22:54

          Norbi ładował kasę i gdzie wylądował?! Jakoś go szalikowcy nie ocalili na fotelu więc nie strasz bo się zesrasz

  22. Żadnego kupowania akcji Odpowiedz

    25 czerwca 2015 at 20:29

    “Prezesem spółki został dotychczasowy wiceprezes stowarzyszenia KS „Siarka” Dariusz Dziedzic , wiceprezesem Paweł Sabat (adwokat), który od niedawna także zasiada w zarządzie tej organizacji, a trzecim członkiem zarządu Maciej Michno (zawodowo związany z Kopalnią Siarki „Machów”).

    W skład rady nadzorczej weszli: Józef Bednarczyk – przewodniczący (prezes firmy ochroniarskiej „Karabela”), Ignacy Lipa (właściciel tarnobrzeskiego Zakładu Zadrzewień, Zieleni i Rekultywacji), Witold Bochyński (główny księgowy Kopalni Siarki „Machów”), Wacław Salamucha (prezes stowarzyszania KS „Siarka”) oraz Leszek Konieczny (właściciel firmy „Transdźwig”).

    Jak ustaliliśmy, najwięcej udziałów w spółce posiada wspomniany już Ignacy Lipa – 5. Po 4 akcje nabyli Janusz Kłos (radca prawny) i Piotr Skowron (prezes firmy „Tarkon”). Pozostali udziałowcy zakupili jedną lub dwie akcje. Są to: Marek Grąz (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Wacław Salamucha, Piotr Gaj (doradca podatkowy), Stanisław Żmuda (prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego), Sławomir Litwin (prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol”), Maciej Adamowicz (radny Rady Miasta Tarnobrzeg, przedsiębiorca), Zbigniew Hara (prezes Zarządu Rejonu Dróg Miejskich), Łukasz Dybus (wiceprezydent miasta), Dariusz Dziedzic, Dariusz Kołek (przewodniczący Rady Miasta, przedsiębiorca), Maciej Michno, Witold Bochyński, Witold Dziedzic (likwidator KiZPS „Siarkopol”), Józef Bednarczyk, Paweł Sabat, Karol Szczepanik (właściciel firmy „Polkar”), Tadeusz Zych (właściciel firmy „Santa Eko”), Norbert Mastalerz (prezydent Tarnobrzega), Leszek Konieczny i Robert Niedbałowski (likwidator Kopalni Siarki „Machów”). “