Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg miastem bez cyrków ze zwierzętami. Prezydent podpisał zarządzenie (video)

Luty 2, 2016 12:22 PM

- Podpisałem zarządzenie ws. zakazu organizowania na terenach gminnych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prezydent Tarnobrzega. Tym samym nasze miasto dołączyło do grona wielu innych w Polsce, w których taki zakaz już obowiązuje.

Podczas styczniowej konferencji prasowej na nasze pytanie dotyczące wydania zakazu wstępu do miasta cyrku ze zwierzętami, prezydent przyznał, że nie zastanawiał się nad tym tematem. – Szczerze mówiąc, nie zastanawialiśmy się nad tym – mówił dziś prezydent. – Jeżeli cyrk ze zwierzętami przyjedzie, to prezydent nie będzie jak Rejtan rozdzierał szat i blokował cyrku na rogatkach – dodał.

Na takie stanowisko szybko zareagowało Stowarzyszenie Chrońmy Zwierzęta”, uruchamiając internetową zbiórkę podpisów, pod petycją do prezydenta o wydanie tego zakazu. Na naszym portalu zamieściliśmy sondę, w której pytaliśmy czy taki zakaz powinien być wprowadzony. W głosowaniu udział wzięło 232 internautów, 136 było za wprowadzeniem zakazu, 89 przeciw, zaś 7 nie miało zdania na ten temat.

- Przez ten okres od ostatniej konferencji przeanalizowałem ten problem, o którym można poczytać na portalach internetowych, oglądnąłem mnóstwo filmików tam zamieszczanych – argumentował dziś prezydent Kiełb. – To jak wygląda tresura zwierząt w cyrku to okrucieństwo – dodał.

Zakaz wjazdu cyrków ze zwierzętami dotyczyć będzie terenów należących do gminy jak i terenów których właścicielem jest Skarb Państwa, zarządzanymi przez prezydenta Tarnobrzega. -  Apeluje jednocześnie do właścicieli terenów prywatnych żeby nie zgadzali się na przyjęcie cyrku ze zwierzętami – mówił G.Kiełb.

Prezydent poinformował również, że wydany został zakaz dystrybucji biletów i promocji cyrków ze zwierzętami w jednostkach organizacyjnych typu szkoły, przedszkola itp.

video: Piotr Morawski

25 Responses to Tarnobrzeg miastem bez cyrków ze zwierzętami. Prezydent podpisał zarządzenie (video)

  1. Adam Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 12:29

    No i prawidłowo.

  2. panczo Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 12:41

    BRAWO!

  3. Daniel Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 12:59

    Wspaniała wiadomość!

    A tu film – wszystkie nagrania pochodzą z Polski:
    https://vimeo.com/152342398

  4. Alicja Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 13:01

    Good news! Jednak można

  5. super! Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 14:36

    Powoli dochodzimy do standardów w traktowaniu zwierząt. Wiele osób nadal uważa zwierzęta za rzecz ale powoli i tak to sie zmieni

  6. gosc Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 16:09

    Jesteście debilami .Tyle w temacie.Teraz będę mógł nareszcie zarobić na cyrku.Moje tereny są do dyspozycji.A bilety będą się rozchodzić jak świeże bułeczki.Co zakazane to pożądane hahhaha,Zapraszam cyrk na moja dzialke i koniecznie ze zwierzętami

    • ts Odpowiedz

      4 lutego 2016 at 15:53

      Do tego czasu będziesz tam wypasał swoje gile.

  7. Tropiciel idiotologii Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 17:35

    Pamiętam moje emocje z dzieciństwa gdy szedłem do cyrku pełen podziwu dla sprawności i możliwości człowieka, również w zakresie dotyczącym ułożenia zwierząt.Tak -ułożenia,a nie znęcania się!!!!!!!!!.Te zwierzęta mają wikt i opiekę.Są oknem na świat zwierząt dla tych dzieci co mają daleko do ZOO a cyrk jest namiastką teatru.Cyrk wzrusza i śmieszy, dając ,może prostą i nieskomplikowaną,ale jednak rozrywkę.Ta decyzją jest populistycznym idiotyzmem.Czyżby pan Kiełb nigdy nie chodził do cyrku ze swoimi dziećmi? Nie widział wypieków na ich twarzach gdy zaryczał lew? Gdy napięcie dziecka rosło obserwując tygrysa w towarzystwie tresera,ale jednak człowieka ryzykującego życiem przy trudnym do okiełznania zwierzęciu.Gdy rósł w nim podziw dla natury zwierzęcia i dla człowieka ?
    POPULISTA!!!.Nasz PM to populista!!!! Żenująca decyzja podjęta pod wpływem garstki głosujących, podpuszczonych przez nawiedzonych zidiociałych ekologów.

  8. Ola Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 17:50

    Ci niektórzy co tu piszą chyba oszaleli. Na scenie w cyrku wszystko wygląda super ale czy ktoś się zastanawiał ile te zwierzęta muszą wycierpieć, żeby np słoń stanął na słupku ? Miejsce tygrysów, słoni, wielbłądów i lwów jest w ich naturalnym kraju a nie klatkach i pośród ludzi, którzy je krzywdzą. Zastanówcie się troszkę zanim coś napiszecie i pooglądajcie filmiki w internecie jak to na prawdę wyglada. Nie jest łatwo nauczyć tygrysa sztuczek. Psa można nauczyć w 5 minut ‘siad’ a żeby nauczyć tygrysa to potrzeba kilku miesięcy bicia i krzyku na zwierzę. Wiem co mówię bo walczę z cyrkami już kilka lat i jestem bardzo szczęśliwa, że nasz prezydent to taki super człowiek !! :)

  9. Piotrek Odpowiedz

    2 lutego 2016 at 18:03

    W dobie popularnych programów typu “Talent Show” cyrk bez zwierząt nie straci na swojej atrakcyjności. Z przyjemnością sam do takiego przyjdę i zapłacę za występ artystów dobrowolnie tam występujących.

  10. Steza Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 02:55

    Wystarczy jeden cyrk z urzędnikami miejskimi. Po co im konkurencja. Swoją drogą jaki ten Prezydent pracowity i jak musiał się poświęcić. Oglądnął tyle filmów ze zwierzętami.

  11. stefan Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 11:36

    Pani Olu i inni podpisani pod petycją …

    Skoro ich miejsce jest w ich naturalnym środowisku…to domniemam że Pani jest wegetarianką ? bo też nie pozbawia Pani życia cierpiących kurczaczków, krówek czy świnek ? teraz w modzie jest jeszcze “eko” i taki np eko kurczak w sklepie kosztuje grube $$$ a chyba każdy z nas wie w jakich warunkach nasze babcie biły kurę na niedziele…

    A PRZECIEŻ TO TAKIE SAME ZWIERZĘTA i też maja dusze i uczucia…(według waszych teorii )
    Rozumiem ze nie wolno się znęcać … i to na nikim i niczym i to powinno być karane… ale na miłość boską psa tez oddaje się pod tresurę i niekoniecznie jest tak bity i głodzony…

    Popieram Tropiciela !!!

    i na miłość boską zajmijmy się lepiej głodnymi niedożywionymi dziećmi, a nie na siłe starajmy się wnieść zwierzęta na poziom ludzki

  12. panczo Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 12:39

    Jasny gwint, ludzie.
    Uważacie, że miejsce słonia czy żyrafy jest w ciężarówce? te zwierzęta są w ciągłej trasie, a w zamian dostają jedzenie. To chyba troszkę niesprawiedliwe.
    Ich miejsce (tak jak świń, kurczaków, krów, gęsi itd.) jest na wolności! no chyba, że ktoś takie zwierzę zechce udomowić. wtedy mówimy o czymś innym.
    GO VEGAN!

  13. gosc Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 14:39

    Tak.ja tak uwazam ze miejsce slonia ,konia,zyrafy jest w ciezarowce a pozniej na arenie jesli chodzi o cyrk.wasza hipokryzja nie zna granic. Krowa ,tygrys ,czy wieloryb jest do zarzniecia a wczesniej do wykorzystania zarobienia na nich kasy.Cyrk jest dobrym miejsce .Puki sa chetni i jest zapotrzebowanie dawac zwierzyne do cyrku,ZOO i innych rozrywek .I przestancie pier…ć o odczuciach zwierzat. Co za gamonie.

  14. Dorian Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 15:03

    czy miasto nie ma innych problemów jak pozbawianie chleba ludzi, którzy i tak juz ledwo wiążą koniec z końcem czyli cyrkowców?
    gdybyscie mieszkali w Indiach czy Afryce i co chwile jakiś kotek polował sobie na wasze dzieci i na was to byście wielcy wrażliwcy inaczej śpiewali.

  15. Było i nie wróci więcej Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 16:37

    Cyrk już był u nas w mieście. Za Norberta przez 4 lata.

  16. Panczo Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 18:29

    jasne, porównujmy “cywilizowane” kraje do dżungli i ludzi do zwierząt. To wiele da merytorycznej dyskusji.
    Lew poluje raczej na antylopę, nie na nasze dzieci. Lew jest mięsożercą i musi polować. Musi biegać. Musi żyć na wolności! Nie wolno go skazywać na życie w małej klatce pod batem. Każdy ma swoje potrzeby. Poczytajcie trochę jeśli potrafisz, zamiast pierdzielić bez sensownie.
    Polecić Ci jakąś książkę?

  17. bezdusznydlamiecha Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 20:16

    Mam wdupie wasze wspolczucie dla zwierzyny.jeb…i tyle.Traktujecie te dzicz jak ludzi a ludzi jak niepotrzebny odpad.Jeb c zwierzyne

  18. mesherje Odpowiedz

    3 lutego 2016 at 20:51

    Słuszna decyzja. Czas na Stalową Wolę!

  19. Tarnobrzeżanka z wyboru Odpowiedz

    4 lutego 2016 at 14:45

    Bardzo mądra decyzja! Bo głupotą jest pokazywanie dzieciom nieszczęśliwych zwierząt za tak grube pieniądze. Niejeden tygrys pokazałby co potrafi swoim rzekomym dobrodziejom w naturalnych warunkach w których żyje. Ludzie, nie róbmy z siebie idiotów przed naszymi dziećmi!!!!!

  20. StopCyrkom Odpowiedz

    4 lutego 2016 at 18:32

    Brawo! Warto przeczytać jak wygląda tresura zwierząt w cyrkach jeśli ktoś nie rozumie przeciw czemu ta walka
    http://animalus.blog.pl/2016/01/14/tresura-w-cyrkach/

  21. Ola Odpowiedz

    4 lutego 2016 at 22:32

    Panie Stefanie i inni :)
    Już od kilku tygodni staram się nie jeść mięsa i wychodzi mi to bardzo dobrze i jeszcze miesiąc i przestane je całkowicie jeść :) Co Pan porównuje.. tresurę psa to tresury lwa ? Przecież to niepojęte..
    Jeśli dzieci chcą pooglądać lwy, tygrysy to niech sobie wpiszą w google i wyskoczy im miliony zdjęć :) Przez głupotę ludzką i chęć pooglądania sobie zwierząt dziko żyjących skazujemy je na długie lata cierpienia poprzez bicie, krzyki i straszenie .. Bez przesady .. Macie jakąś czułość w sobie ? Jak możecie patrzeć na takie coś? Pooglądajcie sobie filmiki w necie jak wygląda życie zwierząt w cyrku.

  22. gosc Odpowiedz

    5 lutego 2016 at 13:11

    Miecho jest super.A zwierzeta sluza do jedzenia i zabawy.kto mysli inaczej jest idiota.Tyle w temacie.

  23. wodzowa Odpowiedz

    5 lutego 2016 at 21:32

    No to co w tym cyrku teraz bedzie do ogladania? Idioci z czerwonymi nochalami i tyle? A pieski chociaz jak za nimi lataja i im gacie w dupska sciagaja? Tez nie? A ceny biletow choc o polowe spadna????

  24. nikus Odpowiedz

    27 kwietnia 2016 at 12:00

    Cyrk z cyrkiem
    Posted By: Redaktoron: Kwiecień 14, 2016 07:59In: Felieton8 Comments
    Wydrukuj Email

    Miałem ostatnio nieprzyjemność w stolicy województwa. Na jej głównym deptaku podeszła do mnie osoba płci ponętnej oraz wieku niestraconym i podsunęła coś do podpisania. Był to protest przeciwko rozbijaniu w Rzeszowie namiotów cyrków, w których występują zwierzęta. Odmówiłem, tłumacząc się, że do cyrku nie chodzę. Usłyszałem wtedy, kto ja jestem. Przez chwilę zastanawiałem się, co młodej damie odpowiedzieć, ale machnąłem ręką. Szkoda zwijać zwoje na wymyślanie zgrabnej riposty, bo to i tak do niej nie dotrze.

    Przez kraj przelewa się fala animalskich protestów przeciw cyrkom ze zwierzętami. Mam swoje zdanie o tej formacji kontestatorów. Wiem też, że cyrk to przynajmniej klaun, akrobata i tygrys. Gdy któregoś z tych ogniw zabraknie, to już nie będzie cyrk. Podobno zwierzęta w cyrku są męczone. Jak akrobata złamie sobie kark, to cacy. Gdy cyrkowy lew dostanie pół barana, ale do klatki, to be. Bo lew powinien sobie sam tego barana zabić. A może mu się nie chce i woli, żeby truchło treser u rzeźnika kupił? Jakiego argumentu bym tu nie użył i tak wiem, że animalsi go nie przyjmą. Zdziwienie moje jednak budzi, że argumenty animalsów przyjmują kolejne samorządy i zakazują przjazdu cyrków do ich miast i wsi. Nic głupszego i mam nadzieję, że choćby radni Stalowej Woli zdrowy rozsądek zachowają.

    Gdyby jednak tak się stało – odpukać – to powinni też zakazać trzymania w granicach miasta policyjnych psów. Też są tresowane i siedzą w klatkach. Policyjnym koniom pod kopyta policyjni treserzy, lub jak kto woli trenerzy, petardy rzucają. Czy to ludzkie? W większości wsi psy to są żywe dzwonki. Spędza taki życie na łańcuchu i szczeka, gdy ktoś do furtki się dobiera. W jego obronie miłośnicy zwierzęcej wolności nie protestują.

    Ukazał się ostatnio raport o traktowaniu zwierząt w Polsce. Nie polecam ze względu na drastyczność opisów. Natknąłem się w nim na opisane przypadki chociażby gwałtów na zwierzętach i ich publicznych, czyli ogólnosąsiedzkich egzekucjach.

    Niedawno w Nisku gość psa zastrzelił na podwórku i zrobił to na zlecenie właścicielki czworonoga. Jakoś nie zauważyłem animalsa przywiązanego łańcuchem do płotu jej posesji. Bo co? Bo tu jest konkretny adres i strach się narazić. Cyrk to jest pojęcie ogólniejsze i niczym się nie ryzykuje podpisując coś. Choćby coś tak głupiego, jak protest przeciwko badaniom cyrkowych zwierząt. Poszło o to, że weterynarz lwa w warszawskim cyrku badał tylko (!) kwadrans i po tak krótkim (!) badaniu wydał zaświadczenie, że jest król zwierząt jest zdrowy jak byk albo ryba. A ile miał go badać? A czy mnie kiedykolwiek lekarz badał dłużej niż minutę?