Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Podtopienia na tarnobrzeskim osiedlu

Luty 22, 2016 3:44 PM

Dziś rano na tarnobrzeskim osiedlu Sobów doszło do podtopienia przy skrzyżowaniu ulicy Borów z ulicą Onufrego. Po intensywnych opadach deszczu jakie wystąpiły w poprzednich dniach, na obniżonym terenie przyległym do drogi zebrała się woda opadowa.

- Z powodu opadów deszczu i braku przepustów oraz odpowiedniego odwodnienia doszło do spiętrzenia wody i rozlania jej na okolicznym terenie – mówił Witold Kalinka z OSP Sobów.

Akcję wypompowania wody, trwającą od godziny 9.30 do 13.30 przeprowadziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Sobowa, która przy użyciu dwóch pomp szlamowych o mocy 1600 litrów/min przepompowała zalegającą wodę do pobliskiego rowu melioracyjnego i całkowicie udrożniła przejazd pobliskimi drogami.

W celu zapobiegnięcia podobnemu zdarzeniu w przyszłości planowane jest podwyższenie terenu dróg i wyłożenie tłuczniem oraz wykonanie odpowiednich przepustów.

foto&info: Michał Mazur / PSK

One Response to Podtopienia na tarnobrzeskim osiedlu

  1. TARNOBRZESKI MKM Odpowiedz

    22 lutego 2016 at 22:44

    To nie jest Osiedle Sobów, tylko Osiedle Piastów. Mówię dobrze, bo tam mieszkam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>