Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: V Finał Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją” już w czwartek

Maj 9, 2016 9:18 AM

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Budowlanka” jest organizatorem V Finału Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją”, który odbędzie się w dniach 12-13 maja w Tarnobrzegu. Jest to wielkie, historyczne wydarzenie nie tylko dla szkoły ale również samego miasta.

16 dwuosobowych zespołów, które wygrały etapy regionalne rywalizować będzie o prymat najlepszych szkół budowlanych w kraju. Olimpiada potrwa 2 dni. W pierwszym dniu odbędzie się 3 godzinny etap praktyczny, w drugim część teoretyczna.

Finałowi Olimpiady Budowlanej towarzyszyć będą liczne warsztaty i szkolenia dla uczestników, opiekunów, uczniów szkoły i wszystkich zainteresowanych innowacyjnością w budownictwie.

„Tarnobrzeska Budowlanka” obdarzona została zaufaniem kapituły Olimpiady i głównego organizatora – Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Sportu „Budowlani”. O wyborze placówki jako gospodarza Olimpiady przemawia również dobra lokalizacja, odpowiednia baza dydaktyczna, bliskość warsztatów szkolnych, internatu i stołówki.

Patronat honorowy nad Olimpiadą sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej i Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Sponsorem Generalnym imprezy dostarczającym odpowiednie materiały budowlane na konkurs i fundującym niezwykle cenne nagrody rzeczowe jest Firma Sopro, która zadba również o stronę dydaktyczną 2 dniowej rywalizacji dla uczniów i nauczycieli Budowlanki. Wielkie słowa uznania należą się Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta Tarnobrzega, który współfinansuje Olimpiadę i pomaga szkole w sprawach organizacyjnych.

Gala Finałowa Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją”, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród odbędzie się w TDK w piątek 13 maja o godz. 12 na który serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta.

O dużym zainteresowaniu olimpiadą budowlaną świadczy fakt, że w naszym regionie nadchodzi czas na zawodowców, a młodzież coraz częściej decyduje się na kształcenie w szkołach zawodowych, technikach, gdzie obok przedmiotów ogólnokształcących młodzi zdobywają konkretny zawód. Oby ta olimpiada budowlana była kolejną zachętą, że warto kształcić się w zawodach budowlanych ale i wielu, wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>