Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Zmarł ksiądz prałat Michał Józefczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czerwiec 20, 2016 10:41 PM

Zmarł ksiądz Michał Józefczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Proboszcz od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową, miał 70 lat.

Odszedł pasterz nasz co ukochał lud. Jezu dzięki Ci za takiego kapłana, za kochanego księdza prałata Michała Józefczyka, który ukochał tę ziemię tarnobrzeską i ukochał ten lud” – tymi słowami rozpoczęło się kazanie podczas dzisiejszej mszy świętej, sprawowanej w intencji księdza prałata. Kazanie w całości:

kazanie-msza-22-30

Uroczystości żałobne rozpoczną się w najbliższą środę o godzinie 18. Mszę Św. w intencji zmarłego Księdza Prałata Michała Józefczyka odprawi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Frankowski. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 23 czerwca, o godzinie 13 w serbinowskim kościele parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

******************************************

Ksiądz prałat Michał Józefczyk był inicjatorem powstania kościołów, hospicjum, rodzinnego domu dziecka, społecznej szkoły podstawowej i gimnazjum. Funkcję proboszcza parafii na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów sprawował od 1979 roku. Był finalistą konkursu  na Proboszcza Roku – rocznik 2000. W 2001 r. został jednym z dwunastu laureatów konkursu Radia Plus i Katolickiej Agencji Informacyjnej “Proboszcz III Tysiąclecia”.

W 2000 roku został uznany  za “Tarnobrzeżanina XX wieku”, zaś osiem lat później  za “Tarnobrzeżanina 2008 Roku” (przez słuchaczy Radia Leliwa, widzów Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg). W 2008 roku Rada Miasta Tarnobrzega przyznała mu także najwyższe miejskie odznaczenie Sigillum Civis Virtuti.

Był członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. “Tak bardzo pragnąłbym nie tylko nieść słońce uśmiechu, ale ocierać łzy, ale podnosić z upadku, ale służyć. Służyć i jeszcze raz służyć. Bóg zapłać!” – tymi słowami ksiądz prałat podziękował za Order Uśmiechu, przyznany mu w 2006 roku.

Wizerunek proboszcza Michała Józefczyka pojawia się w teledysku do piosenki „Osiem Błogosławieństw”. Piosenka powstała z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w 1999 r. Obraz proboszcza pojawia się w 1 min 50 sek i jest ilustracją do słów „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, które śpiewa Anna Maria Jopek.

37 Responses to Tarnobrzeg: Zmarł ksiądz prałat Michał Józefczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  1. ks. Piotr - Francja Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 22:58

    Ks. Pralat…..Czlowiek, Kaplan i Sluga….
    Pierwszy sluzyl…. uczyl i zawsze sluchal z pokora!
    Ksieze Pralacie…. Byles wielki swym czlowieczenstwem i kaplanstwem…
    Szedles zawsze droga do Nieba…. i Niebo juz osiagnales!
    Dziekuje za Dobro, ktore mi ofiarowales i cirpliwosc, ktora dla mnie miales….. Jestes juz szczesliwy! My dopiero w drodze…… Raduj sie zyciem z Tym, ktory jest ZYCIEM! ks. Piotr – Francja

  2. Tessa Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:02

    Wspanialy czlowiek ,ksiadz o wielkim sercu i spolecznym zaangazowaniu dbajacy o swoje owieczki . Wieczne swiatlo Naszego Pana dla niego.

  3. Krystyna Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:06

    Bardzo smutna wiadomość, był wspaniałym proboszczem, pokój jego duszy

  4. Magdalena G, parafianka Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:08

    “Kapłan jest człowiekiem żyjącym samotnie po to, aby inni nie byli samotni” – Jan Paweł II

  5. Anka Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:11

    Miej Panie Jego duszę w swojej opiece. No i jakoś pusto się zrobiło.Był proboszczem od moich narodzin.

  6. Waldemar Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:12

    Łzy, a zarazem żal w sercu ściska gdy tak wartościowy człowiek odchodzi w tak trudnych dla ludzi czasach

  7. Graza Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:14

    Szkoda, bardzo szkoda: dobry i mądry ksiądz, pamiętam Go od zawsze

  8. todi 2000 Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:16

    Wieczne odpoczywanie racz mu dać panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci

  9. Barbara z Londynu Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:21

    WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAC PANIE A ŚWIATŁOŚC WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM AMEN

  10. Pielgrzymi Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:24

    Cudowny człowiek. Poznaliśmy Go 3 lata temu kiedy przdjeźdźaliśmy z pielgrzymką rowerową na Jasną Górę. Przyjął nas jak ojciec, dał piękne świadectwo. Żal ogromny i wielka strata dla naszego Kościoła.
    Parczewska Grupa Rowerowa

  11. MADZIA I KONRAD ZMAMA-UCZESTNICY WTZ Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:30

    Życie to czas, w którym szukamy Boga.
    Śmierć to czas, w którym Go znajdujemy.
    Wieczność to czas, w którym Go posiadamy.
    Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności,
    która nas obezwładnia i zabiera w nieznane.
    A kiedy pojawia się kradnąc ukochaną osobę,
    przeszywa serce bólem i odznacza w nim swoje piętno,
    które przypomina nam stale jacy jesteśmy wobec niej bezsilni.
    Daj, Panie, jego duszy wieczny odpoczynek ksiedzu Pralatowi Michalowi Józefczykowi,
    a światłość Twoja niech odbija się w jego oczach.
    Drogi ksieze Pralacie Kto Cię poznał, kochał. Kto Cię kochał, opłakuje.”

  12. Maria Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:33

    Wspaniała dusza. Wartościowy człowiek. Księże Michale spoczywaj w pokoju

  13. Katolik Odpowiedz

    20 czerwca 2016 at 23:35

    Módlmy się, aby dobry Bóg dał nam właśnie takich kapłanów, którzy swoim życiem I przykładem zbliżają nas do Niego!

  14. Iwona Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 01:31

    Serce pęka. Był jak ojciec. Troszczyl się o wszystkich a sam o siebie najmniej. Skromny o wielkim sercu. Pamiętał nawet o tych którzy wyjechali z rodzinnych stron. Księże Michale bardzo będzie Ciebie brakowało. Mój synek urodzony również 29 września i również Michał oby tak dobry jak Ty.Iwona Sochaczew

  15. Kazimiera - była parafianka Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 06:41

    Książę Michale byłeś wspaniałym pasterzem , niepowtarzalnym i niezwykłym człowiekiem. Dbałeś o wszystkich ale nie o siebie. Byłeś największą tarnobrzeską instytucją dbającą o każdego człowieka. Co będzie teraz bez Ciebie? Spoczywaj w Panu

  16. Rafał Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 07:07

    Bóg zapłać Księże Michale za to wszystko co dla mnie i mojej rodziny zrobiłeś. Przez Miłosierdzie Boże spoczywaj w pokoju.

  17. Sz. Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 07:34

    Wielka strata dla Tarnobrzega.
    Dziękujemy za wszystko, Pasterzu.

    Spoczywaj w pokoju. Miej w opiece to miasto.

  18. Ania Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 07:51

    Spoczywaj w pokoju [*]

  19. Zbyszek Wydra Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 07:59

    Dziękuje Ci Panie, że postawiłeś Księdza Michała na mojej drodze do nieba. Był z nami, z moją rodziną od zawsze.Teraz wierzę, że będzie dla nas wielkim Orędownikiem.
    A nasze miasto straciło największego jaki był w jego historii.

  20. Iwona Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 09:05

    Spoczywaj w pokoju… teraz jesteś u swojego Ojca. Dziękujemy za wszystko, za pierwszą komunię, za ślub i za pomoc przy chrzcie dziecka – zrozumienie i ciepłe przyjecie i to, czego wielu księżom brakuje – niesamowite zaangażowanie, mądrość i współczucie. Byłeś ikoną tego miasta i trudno będzie Ciebie zastąpić, kto zrobi dla tego miasta tyle, co TY??? Nikt:( Dziękujemy i do zobaczenia

  21. Ks. Przemek Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 09:33

    Kapłan według Serca Jezusowego. Rozmodlony, skromny, gorliwy. Prawdziwy pasterz. Wieczne szczęście racz Mu dać Panie!

  22. Anna M Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 10:45

    Błogosławieni miłosierni ,albowiem Oni miłosierdzia dostąpią .
    Dziękuję Księże Michale za wszelką pomoc okazaną mi osobiście a także naszym dzieciom ze szkoły .
    Do zobaczenia po drugiej stronie życia …
    Niech Światłość wiekuista Ci świeci ,odpoczywaj w pokoju.
    Amen

  23. Anna Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 12:25

    Odpoczywaj w pokoju Pańskim.Kięże Michale pozostawiłeś nas w wielkim smutku i żalu.Dziękuję Ci za wszystko co zrobiłeś dla Tarnobrzega i innych ludzi.

  24. Teresa Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 12:31

    Wzór dla ludzi, kapłanów i wszystkich chrześcijan.

  25. Janusz Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 13:05

    Znałem i podziwiałem księdza.Niestety mało jest takich księży jak on. Pokój jego duszy.

  26. zofia Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 15:24

    Wielka strata…dla naszego kosciola ….Byles wspanialym czlowiekiem i wspanialym Kaplanem ….Wielkim budowniczym…pozostaniesz na zawsze w naszych sercach…WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAC PANIE …NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM …

  27. ZHDK Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 15:37

    Pomagał wszystkim.

    Był ZASŁUŻONYM HONOROWYM DAWCĄ KRWI

    W okresie kiedy był zdrowy oddawał bezinteresownie krew.

    Dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego oddał honorowo ponad 12 litrów krwi.

    Niech mu ziemia lekką będzie.

    Amen.

  28. Janusz Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 17:04

    Wszyscy wiedzą,że nie da się czegoś zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie,że nie da i on to własnie zrobił

  29. Grzegorz Mikrut Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 20:23

    Kościoły, hospicja, szkoły i tyle innych dzieł stworzył. Nie pomyślał jednak o sierocińcu dla swojej parafii i całego naszego miasta, bo od teraz jesteśmy sierotami, gdyż straciliśmy duchowego ojca Tarnobrzega.

  30. Teresa Nowak Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 22:02

    Księże Michale.
    Dziękuję za Twoje świadectwo oddania Bogu. Urzekało mnie zawsze to, jak bardzo byłeś szczęśliwy – służąc. Zachwycałeś nas realizowaniem powołania kapłańskiego i budziłeś powołania w naszych sercach. Dziękuję za wszystko. Niech Pan da Ci wieczną nagrodę. Módl się za nami, byśmy byli choć troszkę podobni do Ciebie – S.Aurelia Nowak ZDCh

  31. parafianka Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 22:45

    Odszedł od nas najwartościowszy człowiek świata. Czy znamy kogoś kto zrobił tyle dobrego co On? Niesamowicie pracowity! Tak naprawdę to co zrobił, to zrobił z niczego, nie wołał pieniędzy od parafian, Jego prośba zawsze zaczynała się od słów …”jeśli chcesz i możesz pomóc…” .Od początku powstania parafii na Serbinowie obserwowałam Go i zawsze podziwiałam. Ks.Michał Józefczyk to Święty już za życia. Na zawsze w mojej pamięci!

  32. TBG Odpowiedz

    21 czerwca 2016 at 23:56

    Bóg zapłać za takiego Kapłana! Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie…

  33. Marcin Odpowiedz

    22 czerwca 2016 at 08:25

    Pozostanie na zawsze w mojej pamięci jako prawdziwy kapłan. Nie wolno nam zaprzepaścić jego dzieł. Należy je kontynuować i rozwijać oraz modlić się abyśmy starali się być takimi jak On.
    Człowiek święty już za życia.

  34. gosc Odpowiedz

    22 czerwca 2016 at 18:14

    Kocham cie, moze to teraz wiesz…bo jestes w niebie.

  35. Agnieszka Odpowiedz

    23 czerwca 2016 at 11:51

    ODPOCZYWAJ W POKOJU PANSKIM KSIAZE MICHALE POZOSTAWIŁES NAS W WIELKIM SMUTKU I ZALU>DZIEKUJE CI ZA WSZYSTKO CO ZROBIŁES DLA TARNOBRZEGA.DLACZEGO TAK SZYBKO ODESZŁES!

  36. gcichon Odpowiedz

    27 czerwca 2016 at 18:04

    Kochany Księże Michale! Dziekuję zaq wwszystko, za te 16 lat spędzone razem z Tobą, za Twoje ciepłe serce i miłość w najtrudniejszch chwila, za troske o moją rodzine, za wszystko! !!!!! Niech Dobrz Bg bdyie dla Ciebie nagroda.

  37. Michał Odpowiedz

    22 lipca 2016 at 22:28

    Bedzie brakowac tak wspanialego Ks. jakim był Ś.P Ks. Michał Józefczyk