Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Kiełb: Obwodnica na pewno powstanie. Ta droga jest przez mieszkańców oczekiwana (video)

Lipiec 20, 2016 12:41 PM

- Obwodnica na pewno powstanie, nie wiadomo jeszcze tylko który wariant wybierzemy – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega. Warianty budowy drogi budzą sprzeciw przede wszystkim wśród działkowców i mieszkańców osiedla Miechocin, bowiem każdy z nich zakłada nie tylko likwidację kilkudziesięciu ogródków, ale również sąsiedztwo przyszłej obwodnicy.

- Te drogi obwodowe planowane były od lat 70 tych, każdy kto kupował działkę czy budował dom jednorodzinny miał świadomość, że w sąsiedztwie powstanie droga obwodowa – mówił dziś prezydent.

- W związku z budową obwodnicy będą wywłaszczenia, będzie też odpowiednie wynagrodzenie. Chcemy zminimalizować skutki lecz niestety nie spowodujemy, że żaden ogródek działkowy nie zostanie zlikwidowany. Oprócz odszkodowań, chcemy wskazać inne tereny na których mogą powstać nowe działki – dodał.

OBWODNICA ZAMIAST EKRANÓW W CENTRUM

Zadaniem obwodnicy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta. Analiza hałasu wykonana z w październiku 2014 roku wykazała, że dopuszczalny poziom hałasu w dzień jest przekroczony od 3 do 7 decybeli, w nocy zaś od 4 do 7 decybeli.

- Jeśli nie wybudowalibyśmy drogi, to wzdłuż ulic Sikorskiego, Sienkiewicza, czyli tam gdzie mamy zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną musiałyby stanąć ekrany dźwiękochłonne – tłumaczył dziś prezydent.

Pomiędzy 3 a 4 sierpnia br. w Tarnobrzegu pojawią się projektanci drogi, do których kierowane są uwagi dotyczące jej przebiegu.

- Wtedy też będziemy mogli dalej dyskutować na temat tego jak ta droga obwodowa ma przebiegać, na pewno jeden z tych wariantów będzie do zaakceptowania. Nie pozwolimy na to, żeby ta droga nie powstała – zapowiada prezydent, dodając, że w sprawie budowy obwodnicy nie będzie przeprowadzone referendum, o które postulował radny Witold Zych. – Większość mieszkańców oczekuje, że ta droga się pojawi. Mieszkańcy tych ulic nie raz u mnie byli skarżąc się na hałas – dodał.

PREZYDENT ODPOWIADA NA PROTEST MARCINA PIASKA

Jedną z osób wyrażających sprzeciw przeciw planom budowy obwodnicy jest dziennikarz Marcin Piasek. Jako koordynator działań Komitetu Obrony Działek i Domów Przed Obwodnicą wskazuje że komitet jest przeciwny budowie obwodnicy przez ogrody działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” „Siarkowiec”, zabudowę jednorodzinną na osiedlu Miechocin, przez las „Kamionka„ i Zwierzyniec”.

„Budowa planowanej od kilkudziesięciu lat obwodnicy miasta przebiegającej przez ww. tereny w obecnej sytuacji jest nieuzasadniona ze względu na ich intensywne zagospodarowanie przez działkowców oraz właścicieli gospodarstw jednorodzinnych. Poza oczywistą likwidacją wielu działek, spowoduje rozdzielenie tego największego w mieście kompleksu ogrodów działkowych na dwie części co oznacza jego dezintegrację i wiele kłopotów dla ich użytkowników „ – pełna treść protestu została zamieszczona na naszym portalu w komentarzu pod sondą – tutaj

Do słów Marcina Piaska odniósł się dziś prezydent Kiełb. – Pan Marcin Piasek przez rok pracował w wydziale który zajmował się drogą obwodową i nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek do pani naczelnik czy do mnie sygnalizował, że akurat ten przebieg drogi obwodowej mu się nie podoba, że ewentualnie ma jakieś inne alternatywy. Umowa (pracy – przyp.red) nie została przedłużona to wtedy światełko się zapaliło i pan koordynator przystąpił do ataku. A jak by się pojawiły ekrany dźwiękochłonne, to faktycznie można było by je nazwać imieniem pana Marcina Piaska – mówił prezydent.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO

video – o obwodnicy od 1:50

video: – o obwodnicy od 2:48

17 Responses to Prezydent Kiełb: Obwodnica na pewno powstanie. Ta droga jest przez mieszkańców oczekiwana (video)

 1. Szalony Odpowiedz

  20 lipca 2016 at 16:51

  Gdy brak merytorycznych argumentów to trzeba uderzyć w przeciwnika Piaska, personalnie. Pomimo że za nim nie przepadam to zachowanie prezydenta nie podoba mi się.

 2. olo3 Odpowiedz

  20 lipca 2016 at 17:10

  Mam nadzieję, że pan Piasek pokaże twardy charakter z którego słynie i nie da się zastraszyć prezydentowi. Nikt w Tbg nie jest przeciw obwodnicy, ale ma to być obwodnica z prawdziwego zdarzenia, a nie prowizorka, która dodatkowo pozbawia ludzi działek i domów.

  Nie tak to miało być panie prezydencie!!!!

 3. TBG Odpowiedz

  20 lipca 2016 at 17:40

  Jeszcze się Grzesiu zdziwisz – nie doceniasz Pana Marcina Piaska i determinacji Tarnobrzeżan…

 4. Wojtek Odpowiedz

  20 lipca 2016 at 19:12

  No Pan Prezydent pokazał prawdziwą twarz….

 5. Janusz Odpowiedz

  20 lipca 2016 at 19:32

  Czym pan prezydent się chwali? Francuzami! picie,burdy francuzów ot cali francuzi.

 6. mieszkaniec Odpowiedz

  20 lipca 2016 at 21:46

  Nie rozumiem po co ciągnąć serial pod nazwą „konsultacje społeczne” skoro decyzja o takim a nie innym przebiegu trasy przelotowej i tak zapadnie w gabinecie jednego z prezydentów – tak przynajmniej wynika ze słów Grześka.

 7. cenzor Odpowiedz

  20 lipca 2016 at 22:10

  Ot i cały charakter Miłościwie Nam Panującego, lud TBG zapamięta to, gdy brak jest argumentacji merytorycznej do dyskusji bo jakim prezydentem jest to widać wtedy należy obrażać człowieka

  • Wladzia Odpowiedz

   30 lipca 2016 at 22:37

   W jednej ze swoich wypowiedzi Pan Prezydent byl łaskaw nam przypomnieć,że zainteresowani powinni zdawać sobie sprawę z faktu,że nie powinni nadmiernie inwestowac na terenach budowlanych.Szanowny Panie Prezydencie, kiedy ja otrzymywalam dzialke w użytkowanie,Pana najprawdopodobniej jeszcze nie bylo na tym bozym świecie,ale nawet….Pana wypowiedz obraza ludzi starszych,emerytów,wręcz jest arogancka.Zdaję sobie sprawę,że jest to dla Pana sztandarowy program wyborczy,ale troche pokory nie zawadzi.Przyznaję,ja i moja rodzina bylismy z Panem w wyborach,ale obecny chaos i zamieszanie,każe zmienić zdanie.Jakkolwiek problem nie dotyczy mnie,boleję nad pewnymi wypowiedziami.Jestem za obwodnicą,ale po dyskusjach,referendum.Pan nie chce słuchać tych,co maja cos do powiedzenia.To przykre.

 8. uhahaha Odpowiedz

  20 lipca 2016 at 22:40

  Piasek odpalił odpowiedź: Propozycje i protesty odnośnie wariantów przebiegu obwodnicy prezydent Kiełb nazywa „wyprawianymi” „dziwactwami”. To kolejny przykład wyjątkowej arogancji tej władzy i pogardy dla ludzi. Już nie tylko w stosunku do działkowców ale przede wszystkim tych, którzy maja inne pomysły i własne zdanie na ten temat. Uważajcie, jak chcecie je publiczne wyrazić, to władza może wam wyciągnąć z teczki kompromitujący życiorys zawodowy i nie tylko. W takiej sytuacji ja też skorzystam z okazji i wkrótce przedstawię moje bezcenne doświadczenia z pracy w urzędzie, współpracy z prezydentem itp.

 9. tarnowies Odpowiedz

  21 lipca 2016 at 02:27

  Grzesiu zaoram ci ta obwodnice. Ale najpierw sprawdze do kogo naleza tereny na trasie tej niby obwodnicy. Bujcie sie jak tylko znajde wasze nazwiska i waszych cioc i wujkow. Buraczane urzedasy. Wiesniaki rzadza miastem. Szczyt chamstwa. Szykuje taczki

 10. Roman Odpowiedz

  21 lipca 2016 at 05:53

  Obwodnica jest bardzo dobrym pomysłem i jest bardzo potrzebna w Tarnobrzegu. Utrata paru działek to nic przy takiej inwestycji. A pan piasek chce cos ugrac albo odegrac żal.

 11. wels5 Odpowiedz

  21 lipca 2016 at 06:11

  A ja chciałbym się dowiedzieć jak po wybudowaniu tej obwodnicy będzie wyglądało dojście lub dojazd do dworca kolejowego.

 12. TBG Odpowiedz

  21 lipca 2016 at 17:03

  Cz. 4 0:16: „Można się wystrzelić z ludzkiej procy (…)”

  Sam się wystrzel, bo taki prezydent to jest kompromitacja dla Tarnobrzega…

 13. FFF5 Odpowiedz

  22 lipca 2016 at 09:04

  Cały czas błędnie jest używana nazwa „obwodnica”

  p. Motyka jedynie słusznie przyznał, że nie jest to obwodnica a droga alternatywna.

  ja od siebie tylko dodam, że płacze dziadków o utratę swoich marchewek i lepianek mnie nie wzruszają

  … jestem za rozwojem miasta i niech ta droga powstanie

  … też bym chciał obwodnicy z prawdziwego zdarzenia ale o takiej sobie możemy pomarzyć

  … nie mamy siły przebicia w Rzeszowie i Wawie więc nikt nam nie da 300mln

  tylko na otarcie bez zaledwie 50mln

  tak czy tak kto by nie zasiadał na fotelu prezydenta dostał by wiązankę od stada malkontentów, że jest zły i cała masa synonimów do tego

  PS: a dlaczego nie mammy przebicia?

  bo zamiast głosować na ludzi z Tbg to w wyborach do sejmików i sejmu głosujemy na ludzi z Tbg niezwiązanych

  np. p. Sagatowską – jak pomyślę że ona jest honorowym obywatelem naszego miasta to aż mnie mdli

 14. eston Odpowiedz

  22 lipca 2016 at 10:52

  No i mamy nowego trybuna ludowego niosącego sztandar obrony demo.. przepraszam działkowców przed arogancją władzy… Litości…

  Mieszkam od 11 lat przy działkach na Kopernika. To nie oaza ciszy i spokoju, jesienią prania nie wystawisz na balkon bo siwo od palenia liści a jak Dzień Działkowca to trzy dni balangi…
  Jak dla mnie mogą zniknąć w całości i NIE ZGADZAM się, żeby interesy grupki działaczy PZD i kilku oszołomów były ważniejsze niż potrzeba drogi obwodwej.

  Jasne, chciałbym żeby obwodnica zaczynała się w Jadachach i kończyła w Trześni… ale krawiec kraje jak materii staje…

 15. mieszkaniec Odpowiedz

  22 lipca 2016 at 17:23

  Zgadzam się co do Sagatowskiej. Jest to skuteczny polityk – jako wojewoda tarnobrzeski skutecznie zabiegała o interesy Stalowej Woli. Obecnie równie skutecznie wystarała się o 300 milionów na prawdziwą obwodnicę Stalowej Woli. A my dalej na nią głosujmy ;-)

 16. alter Odpowiedz

  22 lipca 2016 at 22:57

  droga alternatywna? Jak coś to mam już nazwę ALTERNATYWY 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>