Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

SONDA: Który wariant obwodnicy Tarnobrzega uważasz za właściwy?

Lipiec 19, 2016 3:17 PM

Tarnobrzeg przygotowuje się do budowy drogi obwodowej. Z czterema wariantami jej przebiegu mieszkańcy mogli się zapoznać podczas konsultacji społecznych. Planowana droga usytuowana będzie w bliskim sąsiedztwie ogrodów działkowych, w trzech zaś wariantach jej budowa wiąże się z likwidacją kilkudziesięciu ogródków.

O argumentach władz miasta oraz przeciwników realizacji drogi pisaliśmy tutaj.

Jakie jest Wasze zdanie nt. proponowanych wariantów? – zapraszamy do udziału w sondzie

Warianty obwodnicy - tutaj

WARIANT 1
WARIANT 2
WARIANT 3
WARIANT 4

Który wariant obwodnicy Tarnobrzega uważasz za właściwy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

9 Responses to SONDA: Który wariant obwodnicy Tarnobrzega uważasz za właściwy?

  1. tbg Odpowiedz

    19 lipca 2016 at 15:29

    Najlatwiej dać link do tych wariantów i szukajcie sobie sami…tak trudno dać tutaj gotowych propozycji ?! Ta strona mi sie nie otwiera…

    • dzanek Odpowiedz

      19 lipca 2016 at 15:41

      Na tej stronie: BIP UM jest artykuł “Prezentacja wariantów planowanej drogi obwodowej w Tarnobrzegu” i tam pliki do pobrania itp.

      O ile dobrze patrze to wersje “skrócone” wyglądają tak:
      WARIANT 1
      WARIANT 2
      WARIANT 3
      WARIANT 4

    • UM Odpowiedz

      19 lipca 2016 at 15:44

      Warianty z podanego linka otwierają się normalnie, nie troluj. Wszystko widać jak na dłoni, masz tam pdf-y z literkami od w1 do w4.

  2. adam Odpowiedz

    19 lipca 2016 at 17:04

    Który wariant? żaden z tych ‘a la” wariantów !!!!!!!

  3. ffffd Odpowiedz

    19 lipca 2016 at 19:13

    A gdzie warianty od Jadachów lub Machowa do Sandomierza? Na te też chcemy głosować.
    PROTEST
    przeciwko planowanej budowie obwodnicy Tarnobrzega przez ogrody działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” „Siarkowiec”, zabudowę jednorodzinną na osiedlu Miechocin, przez las „Kamionka„ i Zwierzyniec”.
    Protestujemy przeciwko planowanej budowie obwodnicy Tarnobrzega mającej przebiegać od ul. Sikorskiego przez:
    - Rodzinne Ogrody Działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” i „Siarkowiec”,
    - tereny zabudowy jednorodzinnej na osiedlu Miechocin przy ulicach Stanisława Orła, Przyjaźni i Porucznika Józefa Sarny, Poziomkowej, Czerwonego Krzyża, Piaskowa i okolicznych oraz las „Kamionka”.
    - tereny zabudowy jednorodzinnej i gospodarstwa rolne na osiedlu Zakrzów.
    - sprzeciwiamy się również budowie drogi łączącej planowaną obwodnicę z ul. Fabryczną przebiegającą przez las „Zwierzyniec” obok o Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wymysłów ”.
    Budowa planowanej od kilkudziesięciu lat obwodnicy miasta przebiegającej przez ww. tereny w obecnej sytuacji jest nieuzasadniona ze względu na ich intensywne zagospodarowanie przez działkowców oraz właścicieli gospodarstw jednorodzinnych. Poza oczywistą likwidacją wielu działek, spowoduje rozdzielenie tego największego w mieście kompleksu ogrodów działkowych na dwie części co oznacza jego dezintegrację i wiele kłopotów dla ich użytkowników a w szczególności:
    - znacznie utrudni lokalną komunikację pomiędzy miastem i ogrodami działkowymi „Związkowiec”, „Siarkowiec” a osiedlem Miechocin, ROD „Kamionka”, garażami, lasem na Kamionce i Jeziorem Tarnobrzeskim.
    - stanowić będzie źródło emisji spalin i hałasu dla całego kompleksu ogrodów działkowych, domów i gospodarstw położonych w bezpośrednim kontakcie z nowo projektowaną obwodnicą,
    - zniszczy cenne krajobrazowo i przyrodniczo tereny zielone miasta przeznaczone do rekreacji i wypoczynku,
    - doprowadzi do podziału wielu gospodarstw, pól, powodując niejednokrotnie barak możliwości lub nieopłacalność ich użytkowania, a tym samym spadek ich wartości.
    - obwodnica w proponowanym, bardzo krótkim wariancje może doprowadzić do zwiększenia natężenia ruchu na i tak zatłoczonej trasie Tarnobrzeg-Sandomierz. Tym samym oddali jeszcze bardziej od siebie te miasta zamiast tworzyć aglomerację co jest dla nich nieliczną szansą na rozwój.

    Komitet Obrony Działek i Domów Przed Obwodnicą
    Koordynator: Marcin Piasek, 602555850, marcin.piasek@vp.pl

    • Kaczka Odpowiedz

      20 lipca 2016 at 01:03

      A gdzie mogę zobaczyć wizualizacje wariantów od Jadachów lub Machowa do Sandomierza o których piszesz? 50mln wystarczy na te inne warianty? “Wariant od Jadachów lub Machowa nikogo nie skrzywdzi? Nikogo nie będzie trzeba przenosić, wykupywać itp.? Bez tych danych nie ma o czym dyskutować?

  4. marko Odpowiedz

    19 lipca 2016 at 20:24

    Brawa dla Pana Marcina Piaska. To naprawdę odważny i mądry dziennikarz z powołania dla którego dobro mieszkańców jest ważniejsze niż posady i własne korzyści. Tak trzymać Panie Marcinie ktoś musi tej władzy patrzeć na ręce i protestować gdy robi głupoty i nie bać się mówić, że zawiodła i się leni…

  5. heh Odpowiedz

    19 lipca 2016 at 23:16

    Chyba jednak więcej jest ludzi, którym “dokuczają” tiry przy Kopernika, Dekutowskiego, Sikorskiego, Orzeszkowej i Warszawskiej niż ewentualnie poszkodowanych dzialkowców?!

    Ps. Sam jestem działkowcem.

  6. tarnowies Odpowiedz

    20 lipca 2016 at 02:09

    zaoram wam ta obwodniczke miejskie prosiaki