Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

25.08 (czwartek) Koncert zespołu Matragona – Orkiestra Jednej Góry, w Tarnobrzegu

Sierpień 24, 2016 10:08 AM

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Matragona – Orkiestra Jednej Góry. Koncert odbędzie się w ramach XXIV Międzynarodowych Koncertów Organowych w czwartek 25. sierpnia br., w Zamku Tarnowskich w Dzikowie, początek godz.19, wstęp wolny.

Muzyka Matragony swą atmosferą – gęstą od barw, nostalgiczną czasem oniryczną – przywodzi na myśl ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu. Tworzona i wykonywana przez zespół muzyka unika łatwej definicji.

Pojawiała się na wielu folkowych festiwalach (gdzie określano ją między innymi jako „aura folk”) umieszczano ją na rubieżach tego gatunku. Ale to głównie bogate instrumentarium tradycyjne z całego świata (zgromadzonych kilkadziesiąt instrumentów) nadające brzmieniu egzotyczności sprawiło, że zaistniała ona w takim kontekście. Wydaje się nieczułą na pokusy komercjalizacji, wolna od uzasadnień ideologicznych, choć zaprasza na drogę zapomnianych wartości.

video: Robert Kielak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>