Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wielki sukces Karoliny Pęk i Natalii Partyki w Rio. Tarnobrzeska tenisistka ze złotym medalem w drużynie! (zdjęcia)

Wrzesień 17, 2016 10:03 PM

Do historycznego, brązowego medalu w starcie indywidualnym 18-letnia Karolina Pęk dorzuciła złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg wywalczyła krążek z najcenniejszego kruszcu w drużynie, w której występuje razem z Natalią Partyką i Katarzyną Marszał.

Polki w finale pokonały reprezentację Chin 2:1, z którą do dnia dzisiejszego jeszcze nie wygrały. Mecz rozpoczął się od pojedynku deblowego, w którym Karolina i Natalia przegrały z Yang i Lei 1:3 (4:11, 11:8, 10:12, 5:11). Pierwszy punkt dla reprezentacji Polski wywalczyła Natalia Partyka, pokonując Yang 3:0.

Kluczowy dla losów całego spotkania były trzeci pojedynek, pomiędzy Karoliną Pęk a Lei. Polka wygrała dwie pierwsze partie, trzecia padła łupem rywalki, zaś w czwartej nasza zawodniczka zapewniła drużynie złoty medal.

Radość naszych zawodniczek po zdobyciu złotego medalu można zobaczyć tutaj,  zaś komentarze Natalii i Karoliny po zdobyciu złota można przeczytać tutaj

foto: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>