Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Adam Wójcik – Łużycki opowiadał o swojej najnowszej książce „Tajemnice Zamku Tarnowskich” (fotoreportaż oraz video HD)

Październik 12, 2016 11:38 AM

O swojej najnowszej książce „Tajemnice Zamku Tarnowskich” Adam Wójcik – Łużycki, wieloletni dyrektor tarnobrzeskiego muzeum opowiadał podczas spotkania autorskiego, które odbyło się w miniony poniedziałek w Bibliotece Miejskiej.

Książka „Tajemnice Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu” opowiada o Tarnowskich i ich żonach, odpowiada na pytanie dlaczego to zamek a nie pałac, przybliża ciekawostki architektoniczne rezydencji takie jak krzywa ściana, tajemniczy zakręt, tajemne schody i schowki, zagadkowe portale, zamkowe zegary, piece i kominki, prezentuje najstarszą i najmłodszą część zamku, zdradza co łączy zamek z gmachem Biblioteki Jagiellońskiej, odkrywa jego klątwy!.

Odczytuje to o czym opowiadają meble i obrazy, prezentuje niedźwiedzia który przeżył więcej po śmierci niż za życia, przypomina sylwetki ludzi wielkich a szerzej nieznanych związanych z zamkiem i jego właścicielami.

Opisane są tu hrabiowskie frykasy, peryskop bibliofila, skandal sprzed stu lat, a także zamkowe skarby. Dowiadujemy się też, jak straszne były skutki nałogu Michała Marczaka, jak doszło do podbicia oka zamkowemu bibliotekarzowi, czym skutkował pożar podczas kąpieli.

Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu odkrywa tu niektóre ze swoich tajemnic…

Całe spotkanie w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>