Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Superksiężyc nad Tarnobrzegiem. Następna taka pełnia dopiero za 18 lat

Listopad 14, 2016 10:44 PM

W takiej pełni jak dziś, księżyc nie był od 1948 roku. Nasz naturalny satelita osiągnął perygeum, czyli punkt, w którym znajduje się on najbliżej Ziemi na orbicie okołoziemskiej.  Zjawisku towarzyszy pełnia.

Sam termin „Superksiężyc” nie ma pochodzenia astronomicznego, a został wymyślony w 1979 roku przez astrologa, Richarda Nolle’a, w artykule dla jednego z czasopism astrologicznych. Na kolejne tak imponujące zjawisko superksiężyca będziemy musieli poczekać do 2034 roku.

foto: Piotr Morawski

 

2 Responses to Superksiężyc nad Tarnobrzegiem. Następna taka pełnia dopiero za 18 lat

 1. Dobra zmiana Odpowiedz

  15 listopada 2016 at 09:44

  Trzeba odrabiać straty, które poczynił rząd PO-PSL. Obronimy polski interes. Dbry gospodarz chce powiększać swoją ojcowiznę, dba o nią, a nie myśli o tym, że będzie ją sprzedawał. Stąd nasze decyzje. Stąd także słuszna decyzja o powstrzymaniu sprzedaży ziemi państwowej, a to ciągle jest 1,5 mln hektarów.

  Pod koniec kwietnia weszła w życie ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Ustawa ta wstrzymuje sprzedaż państwowych gruntów na 5 lat, z wyjątkiem nieruchomości do 2 ha oraz innych przeznaczonych np. na cele nierolnicze, jak pod budownictwo mieszkaniowe, centra biznesowo-logistyczne czy składy magazynowe.

 2. walt Odpowiedz

  15 listopada 2016 at 10:35

  taaa trzeba zastopować sprzedaż ziemi bo trzeba zostawić jakieś zabezpieczenie finansowe gdyby smoleńskie odszkodowania dla gosiewskich i reszty sierot brakło z rachunku bieżącego,a dolar i euro szybują,zadłużenie zagraniczne zatem też.
  a dojdą przecież nie tylko kolejne milionowe odszkodowania za ekshumacje ale też gwałcikowe i pewnie też dopiero na drugie dziecko… vat nadal nie został obniżony,kwota wolna nie podniesiona,skok na spółki skarbu państwa trwa w najlepsze,teraz pietryszynów i resztę hoffmanowej trupy zwalniają z milionowymi odprawami ledwie po kilku miesiącach,a zaraz do portfeli dobiorą się przedsiębiorcom i tyle będzie z dojnej zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>